• Den profesí - 24. října!

• Příští týden ve čtvrtek 24. října nás čeká zábavný a inspirativní Den profesí! Tento den budeme mít možnost přeměnit se v lékaře, hasiče, kuchaře, vědce nebo třeba astronauty! Stačí si obléknout uniformu, plášť nebo jakýkoliv oděv, který charakterizuje povolání, které Vás láká. Každý doplněk dodá Vaší postavě na autentičnosti! Fantazii se meze nekladou! Věříme, že se Vám podaří vytvořit originální a pestré outfity.

Těšíme se, že společně strávíme den plný inspirace a zábavy!

• Říjen – Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti

• Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti je každoroční kampaň, která podporuje povědomí o kybernetické bezpečnosti a propaguje osvědčené postupy pro online prostředí. Každoročně v říjnu se v celé Evropě konají stovky aktivit – konference, workshopy, školení, webináře, prezentace atd., jejichž cílem je vzdělávat veřejnostonline hrozbáchdůležitosti posilování digitální bezpečnosti.

Ročník 2024 na téma #ThinkB4UClick se zaměřuje na ochranu před sociálním inženýrstvím, což je rostoucí trend, kdy se podvodníci vydávají za jinou osobu a zasílají phishingové e-mailyfalešné nabídky, čímž oběti na internetu využijí k provedení různých nežádoucích kroků nebo k poskytnutí citlivých nebo osobních informací. Cílem kampaně je podporovat péči o kybernetickou bezpečnost jak v řadách veřejnosti, tak v organizacích a poskytovat o bezpečnosti na internetu informace formou osvětových činností a sdílením osvědčených postupů.

V rámci výuky na naší škole se žáci 1. i 2. stupně setkají s těmito tématy, aby zjistili, že internet není pouze svět her a videí, ale také místem plným nástrah, které se bohužel stávají běžnou součástí našeho života.

Nejen pro Vás rodiče přikládáme pár užitečných odkazů, na kterých se můžete dozvědět nové informace nebo prohloubit dříve získané vědomosti a zkušenosti:

• Pasování prvňáčků na rytíře Řádu čtenářského

• Jako každý rok jsme na počátku října navštívili s prvňáčky pobočku Knihovny Jiřího Mahena v Komárově. Přivítala nás paní knihovnice Eva Strouhalová, která nás seznámila s knihovnou a jejími pravidly. Děti složily slib, že budou knihy opatrovat jako nejvzácnější dar. Paní místostarostka Mgr. Iva Paďourková je poté pasovala na rytíře Řádu čtenářského. Dětem při pasování dělalo největší potíže kleknout si na připravený polštářek na jedno koleno a pak uklidit knihy na místo, ze kterého si je vypůjčily.

Mgr. Petra Česalová

• Soutěž „Mladí fotografují památky“ – příležitost pro mladé talenty

• Naše škola nabízí žákům a studentům jedinečnou příležitost zapojit se do mezinárodní fotografické soutěže „Mladí fotografují památky“. Tato soutěž, organizovaná Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Radou Evropy, je určena pro mladé fotografy do 21 let, kteří chtějí zachytit krásu a hodnotu architektonického dědictví.

Hlavní informace o soutěži:

• Téma: Architektonické dědictví
            • Kdo se může zúčastnit: Žáci a studenti základních a středních škol
            • Věkový limit: 21 let
            • Maximální počet fotografií: 3
            • Uzávěrka: 3. února 2025

Soutěžní fotografie mohou účastníci nahrávat přímo na web www.mladifotografujipamatky.cz. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním ceremoniálu během Mezinárodního dne památek v dubnu 2025 v Praze.

Tato soutěž je více než jen fotografickou výzvou – je to možnost propojit umělecký zážitek s poznáním našeho kulturního bohatství. Zájemci mají možnost zachytit historické stavby, památkové zóny či architektonicky zajímavé objekty a podělit se o svůj pohled na kulturní dědictví.

Pro další informace kontaktujte sekretariát SHS ČMS na telefonu 224 213 166 nebo emailu info@shscms.cz.

Těšíme se na účast našich žáků! :-)

• Asistent pedagoga - nové pracovní místo

• Ředitelství ZŠ Brno, Tuháčkova 25 přijme asistenta pedagoga na první stupeň ZŠ. Bližší informace podá zástupkyně ŘŠ Mgr.Lenka Krábková na tel. čísle 545221173 nebo na emailové adrese: krabkova@zstuhackova.cz

• Osmé třídy navštívily výstavu s názvem "Jak se dělá design".

• Ve čtvrtek se žáci osmé třídy vydali do Uměleckoprůmyslového muzea na výstavu s názvem Jak se dělá design. Součástí výstavy byla i praktická část, kde si mohli vyzkoušet navrhnout a vytvořit model designové sedačky. Zjistili, že i běžné předměty, jako jsou PET lahve nebo tramvajové sedačky, mohou být považovány za designová díla. Také se dozvěděli, že design má v české historii významné postavení.

Mgr. Barbora Kašparová

• Pomocná kuchařka

• ZŠ Brno Tuháčkova 25, příspěvková organizace přijme do školní kuchyně pomocnou kuchařku na částečný úvazek. Nástup možný ihned. V případě zájmu se obracejte na vedoucí ŠJ paní Jansovou na tel.: 539 014 620.

• Vyhlášení vítězů soutěže "Udržitelně do školy"

• V pondělí během velké přestávky proběhlo v tělocvičně slavnostní vyhlášení soutěže “Udržitelně do školy”. Děti se celý týden snažily chodit do školy pěšky nebo využívat MHD. Za každý den, kdy se jim to podařilo, sbíraly nálepky. Třídy s největším počtem nálepek získaly hodnotné ceny.

Na prvním místě se umístily třídy 5.B a 7.B, druhé místo obsadila 9.A a třetí místo patří 8.B.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem za účast v soutěži!

Mgr. Aneta Gabous

• Sedmáci v Permoniu: Týmový duch a skvělé zážitky

• Sedmáci se tento týden zúčastnili výletu do Permonia, který měl za cíl posílit vztahy mezi žáky. Během různorodých aktivit byli rozděleni do skupin, aby se smísili studenti z obou tříd. Program byl velmi rozmanitý a věříme, že si ho všichni náležitě užili. Ohlasy byly naprosto pozitivní a mnozí žáci vyjádřili přání zažít více podobných akcí... což je pro nás tou nejlepší odměnou.

Mgr. Tomáš Pavelka