• Průběh CodeWeeku 2022

• Letošní rok byl pro naši školu historicky prvním rokem, kdy jsme se zapojili do Evropského týdne programování CodeWeek, což je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Naše škola byla jednou ze 118 organizací v celé České republice, které se do dané akce přihlásili.

V týdnu od 8. října se žáci věnovali vybraným aktivitám mimo rámec běžného vyučování. Navíc se žáci pátého a devátého ročníku pod vedením lektorů ze společnosti SAP podrobněji seznámili s programováním v programu Scratch. V rámci CodeWeeku se v úterý 11. října odpoledne uskutečnil Workshop Nebojme se programování. Byl určen široké veřejnosti (nejen rodičům žáků naší školy). Cílem akce bylo ukázat, že programování není takový "strašák", jak se na první pohled může zdát. Workshop se skládal ze dvou částí. V první půlce se účastníci seznámili se základy algoritmického myšlení a základy tvorby programů. Druhá část byla věnována tvorbě programů v prostředí MakeCode a následnému nahraní daných programů do robotické stavebnice microbit pro ověření funkčnosti. Den poté proběhla i zkrácená verze daného workshopu pro pedagogické pracovníky školy.