• Erasmus+ výjezd do severní Itálie: Nezapomenutelný zážitek
     • Erasmus+ výjezd do severní Itálie: Nezapomenutelný zážitek

     • V polovině března se skupina tří učitelů a patnácti žáků z devátých ročníků vydala k plnění úkolů skupinové mobility do severní Itálie, konkrétně do provincie Cuneo. Jednalo se o již druhý výjezd ZŠ Tuháčkova v rámci programu Erasmus+, tentokrát ve spolupráci s odborných učilištěm CFP Cebano Monregalese. Původně jsme připravovali cestu do španělského města Valencie, naše plány se ale kvůli několika komplikacím nepodařilo zrealizovat, a tak jsme se rozhodli pro alternativní destinaci – severní Itálii. Cuneo nás přivítalo slunečným počasím a nádhernými výhledy na hory.

      Během našeho pobytu jsme s italskými partnery spolupracovali na bohatém programu plném poznávání jednotlivých studijních oborů, které se na jejich škole vyučují. Navštívili jsme hned několik pracovišť a vyzkoušeli si různé obory v praxi. Kromě toho jsme také prozkoumali okolní města – Cuneo, Ceva a Mondoví, kde jsme se seznámili s místní kulturou a zvyky.

      Jako poděkování naši žáci přivezli různé dary v podobě lokálních produktů z jižní Moravy a celého Česka, včetně dvou stromů. Naše setkání jsme zakončili společným zasazením stromků na pozemku školy jako vzpomínku na vzájemnou spolupráci.

      Mezi nezapomenutelné zážitky naší cesty patří také celodenní poznávání opuštěných vesnic v horské oblasti Castelmagno, což byla velmi dobrodružná a intenzivní zkušenost pro nás všechny. Cestou do vysokých kopců jsme narazili na sníh i slunné výhledy, které nám byly odměnou za vynaložené úsilí. Naše pracovní návštěva severní Itálie by nebyla úplná bez návštěvy Milána, kde jsme strávili den obdivováním místní architektury a atmosféry. Viděli jsme vítězný oblouk Arco della Pace, historické centrum Brera a samozřejmě katedrálu Duomo di Milano. Výstup na střechu katedrály byl jedinečným zážitkem a panoramatický výhled na město byl dechberoucí.

      Žáci měli možnost v rámci této aktivity nahlédnout do kultury i zvyků jiné země, výrazně prohloubili svoje jazykové znalosti, organizační schopnosti i sociální vnímání odlišného prostředí, každodenně prokazovali samostatnost v rozhodování.

       Jsme velmi vděční za příležitost účasti na programu Erasmus+. Tento výjezd nám umožnil rozšířit obzory a vytvořit jedinečné vzpomínky. Jsme plni radosti a očekávání, co nám přinese budoucnost a další mezinárodní spolupráce.

      Mgr. Barbora Kašparová


    • Velikonoční vajíčko pro Zoo Brno
     • Velikonoční vajíčko pro Zoo Brno

     • Nabídku vyzdobit vajíčko dostalo pouze 6 organizací a my máme velkou radost, že jsme mohli být mezi nimi. Můžeme tak přispět k velikonoční náladě a podpořit činnost zoologické zahrady. Naše vajíčko se tedy stane součástí při oslavách Velikonoc v Zoo Brno v termínu 29.3.-1.4. 2024.
      2.B měla za úkol vyzdobit vajíčko pro sýčka obecného. Snad se mu jeho nový kamarád bude líbit. A pokud budete mít o Velikonocích s dětmi chuť, zveme Vás do Zoo.

    • Vánoční přání
     • Vánoční přání

     • Vážení rodiče a přátelé školy,

      velmi Vám děkujeme za spolupráci v uplynulém roce. Přejeme Vám klidné a pohodové Vánoce, v novém roce pevné zdraví, štěstí a spoustu dobré nálady. Těšíme se na další spolupráci.

      Za kolektiv zaměstnanců ZŠ Brno, Tuháčkova 25 Mgr. Jana Hanáková

    • Soutěžíme
     • Soutěžíme

     • Ve čtvrtek 21.12. proběhl v druhých, třetích a čtvrté třídě turnaj ve hře PIŠKVORKY.Děkujeme všem zúčastněným žákům, kteří bojovali s chutí a nadšením. Je vidět, ze logické hry nás baví.

    • Pěvecký sbor Ztužka
     • Pěvecký sbor Ztužka

     • ...a rozdávali jsme opět radost. Předvánoční náladu jsme přenesli prostřednictvím našich písniček do Domova pokojného stáří Kamenná. Opět jsme vykouzlili úsměv na tvářích nejen zdejším seniorům, ale i těm, co o ně pečují.