Navigace

 • Ukázková hodina pro budoucí prvňáky

 • Jazykový kurz – English Focus

  Jazykový kurz – English Focus  na naší základní škole

  Cílem kurzu je zprostředkovat českým studentům týdenní intenzivní kontakt s rodilým mluvčím anglického jazyka, většinou Britem nebo Američanem, poskytnout jim zážitek z interakce pouze v angličtině a dokázat jim, že přes možné počáteční obavy či ostych umějí lektorovi sdělit, co chtějí nebo potřebují. Kurz studentům přináší pocit úspěchu a hrdosti, že se zvládnou domluvit v cizím jazyce. Účastníci se nejen naučí nová slovíčka, nové fráze a prostřednictvím her a konverzačních aktivit si hlouběji osvojí anglickou gramatiku, ale především získají motivaci pro další zdokonalování se v angličtině.

  Vyučující jsou rodilí mluvčí s TEFL certifikátem a pedagogickou průpravou.

  Termín kurzu je 9.4 – 13. 4. 2018 v rozsahu 5 vyučovacích hodin denně.

 • 16. 1. 2018

  Platba na účet nebo složenkou

  I. kategorie (7 až 10 let) - 364,- Kč (14 dní x 26,- Kč)

  II. kategorie (11 až 14 let) – 392,- Kč (14 dní x 28,- Kč)

  III. kategorie (15 a více let) – 420,- Kč (14 dní x 30,- Kč)

  svačinky – 196,- Kč (14 dní x 14,- Kč)

 • Učitel/ka 1. stupně + AJ.

  Vedení ZŠ Brno, Tuháčkova 25 přijme k 1. 2. 2018 do pracovního poměru na plný úvazek učitele 1. stupně + AJ.

  Bližší informace získáte u ředitelky školy na tel. 545 221 173.

  Životopisy zasílejte na info@zstuhackova.cz

 • Vstup do budovy školy

  Vážení návštěvníci a rodiče žáků naší školy,
   
  prosíme Vás, abyste respektovali
  zákaz vstupu do budovy základní školy a školní jídelny z hygienických a bezpečnostních důvodů. 

  V případě potřeby osobního jednání s třídním učitelem (učitelkou, či jiným vyučujícím) si domluvte schůzku předem. E-mailové kontakty a telefonní čísla na všechny vyučující jsou uvedeny na webových stránkách v sekci Zaměstnanci školy. 

  Po příchodu do budovy školy prosíme vyčkejte na vyučujícího v prostorách vstupu u vrátnice. Pohyb dospělých osob po budově školy je možný pouze v doprovodu zaměstnance školy. 
   
  Snažíme se vést děti k samostatnosti, pomozte nám v tom.  
   
  Děkujeme za pochopení,
   
  vedení školy

 • Charitativní sbírka

  Vážení rodiče, milí žáci,

  z důvodu nízkého zapojení žáků do sběrové akce starého papíru - charitativní akce, jsme prodloužili možnost odevzdání starého papíru ve škole do úterý 16. 1. 2018. Velmi by nás potěšilo, kdyby se zapojil každý žák. Dovoluji si požádat rodiče o spolupráci, v případě dovezení většího množství papíru je potřebné kontaktovat předem pana školníka nebo třídního učitele a domluvit termín předání. Celý výtěžek za odevzdaný sběr věnujeme prostřednictvím Spolku rodičů na nákup invalidního vozíku pro mladšího kamaráda z MŠ Klášterského. Předem Vám všem děkuji za účinnou spolupráci.

  Mgr. Jana Hanáková

 • Moderní výuka informatiky

  Zatímco v zahraničí se žáci učí v informatice programovat, u nás stále psát ve Wordu nebo Excelu. Už nejmenší děti by mohly rozvíjet takzvané informatické myšlení pomocí zábavných hraček, jako je například robotická včelka či Ozobot. (zdroj: Hospodářské noviny)

  I naše škola nechce zůstat pozadu a proto se vyučující informatiky pan Mgr. Krištof rozhodl zařadit na prosinec a leden do výuky téma algoritmické myšlení a programování. Základy algoritmického myšlení a první krůčky v programování si žáci osvojí s využitím projektů Code.com a Scratch. V lednu bude výuka od páté třídy a výše zaměřena na práci s Ozoboty (více na http://ozobot.sandofky.cz/ nebo https://ozoblockly.com/). Do školy se Mgr. Krištofovi podařilo zapůjčit deset Ozobotů pro skupinové práce žáků. Z výukových hodin budou pořízeny i záznamy.

  Fotografie z této akce nelznete na http://zstuhackova.rajce.idnes.cz/2018-01_Ozoboti/

 • Charitativní sbírka

  Milí žáci,
  vážení rodiče,
  naše škola se ve spolupráci se Sdružením rodičů zapojuje do charitativní sbírky na nový invalidní vozík pro tělesně postiženého kamaráda z MŠ Klášterského 14.
  Z tohoto důvodu organizujeme mimořádný sběr starého papíru. Výtěžek za tento sběr poukážeme na Danielkovo konto: 2400501751/2010, Fio banka.
  Balíčky se sběrem do 10 kg mohou žáci nosit svým třídním učitelům od 3. 1. 2018 do 10. 1. 2018, předání většího množství je nutné předem domluvit s panem školníkem na tel. 539 014 619 nebo 545 221 173.
  Pevně doufám, že nám aktivně pomůžete sbírku zrealizovat, je samozřejmě také možné přispět na uvedené konto jakýmkoli osobním finančním darem.
  Děkuji Vám za spolupráci a přeji pohodové Vánoce a úspěšný nový rok .
  Mgr. Jana Hanáková

   

  Mgr. Jana Hanáková

  ředitelka ZŠ Brno, Tuháčkova 25, příspěvková organizace

  Tuháčkova 25

  617 00 Brno

  tel.: 545 221 173

 • Již druhým rokem proběhl vánoční koncert před školou za účasti všech tříd. Nově se přidaly i děti z družiny. Nemohly chybět ani oba naše sbory ZTUHA a ZTU-Ž-KAA.
  Video na Koncert 2017 nebo v  článku níže.

 • PF 2018

 • Vánoční zpívání 2017

  12. 12. 2017 se konalo první vystoupení obou pěvecných sborů.

  Více na http://zstuhackova.rajce.idnes.cz/2017-12-12_Zpivani_u_kostela/

  19. 12. 2017 se konal Asihodinový koncet žáků a pedagogů před budovou školy.

  Fotografie na http://zstuhackova.rajce.idnes.cz/2017-12-19_Asihodinovy_koncert_pred_skolou_2/

  Již druhým rokem proběhl vánoční koncert před školou za účasti všech tříd. Nově se přidaly i děti z družiny. Nemohly chybět ani oba naše sbory ZTUHA a ZTU-Ž-KAA.
  Video na Koncert 2017 nebo ve videogalerii.

  21. 12. 2017 se konalo třetí vystoupení obou pěvecných sborů. Tentokráte na Náměstí Svobody.

  22. 12. 2017 proběhl opakovaný koncert žáků a pedagogů v prostorách školní tělocvičny.

  Více na http://zstuhackova.rajce.idnes.cz/2017-12-21_Zpivani_svobodak_a_telocvicna/

 • 13. 12. 2017

  Platba na účet nebo složenkou

  I. kategorie (7 až 10 let) - 546,- Kč ( 21 dní x 26,- Kč)

  II. kategorie (11 až 14 let) – 588,- Kč ( 21 dní x 28,- Kč)

  III. kategorie (15 a více let) – 630,- Kč ( 21 dní x 30,- Kč)

  svačinky – 294,- Kč (21 dní x 14,- Kč)

 • 17. 12. 2017

  Aktualizovali jsme modul Zaměstnanci školy

 • Kulturní vystoupení

 • Předvánoční sbírka plyšáků pro psí azyl Tail Story

 • Předvánoční sbírka plyšáků pro psí azyl Tail Story

  Takle to začalo....: "Dobrý den,   obracím se na Vás s prosbou. Zastupuji azyl pro opuštěné, handicapované a týrané psy Tail Story. Na rozdíl od jiných zařízení není Tail Story nijak financováno státem. Funguje jen ze sponzorských darů a práce dobrovolníku. No a peněz, jak už to tak bývá, není nazbyt.   Chtěla bych se proto zeptat, zda by na Vaší škole nemohla proběhnout předvánoční sbírka plyšáků pro azyl. Část plyšáků by poté byla vydražena v aukci a část by se dala pejskům na hraní. Pro Vás by to znamenalo umístit krabici na plyšáky na chodbu, popř. do kabinetu některých učitelů. Krabice s plyšáky bychom si před Vánocemi vyzvedli a  do   azylu zavezli."

  ...a takto to skončilo - 15 megapytlů plyšáků, 3 pytle krmení, konzervy, kostičky .Zástupci Tail story si přijednou vyzvednout sbírku začátkem prosince. všem, co se zapojili, moc děkujeme - je hezké si často potvrzovat, že v naší zemi žije stále mnoho hodných lidí, kterým není lhostejný osud nevinných handicapovaných zvířátek.Tomáš Pavelka

 • Hovorové hodiny

 • Rezervace konzultačních hodin

  Již nemusíte čekat ve frontě na daného vyučujícího. Nově Vám umožňujeme konzultovat s vyučujícím ve zvoleném čase. Časy konzultací se mohou individuálně přizpůsobavat dané konzultaci. Rezervace času a vyučujícího se provádí přes EduPage: Přihlášení -> Komunikace -> Konzultační hodiny -> výběr vyučujícího (nebo více najednou) -> volba požadovaného času -> potvrzení rezervace.

  Celý postup naleznete i na přiloženém videonávodu (0:46).

 • Florbalový turnaj dívek II. stupně

  Dlouho očekávaný turnaj dívek se konal 14. 11. 2017. Mladší žákyně ze tříd 6. A., 6. B a 7. A, B se utkaly o postup mezi starší dívky. Překvapivě – pouze o jednu vstřelenou branku se to podařilo hráčkám z 6. A.

  Školní turnaj vyhrála zaslouženě děvčata z 8. A. V celé historii je to poprvé, co se na prvním místě neumístily nejstarší hráčky.

  Turnaj se odehrál v přátelském duchu s velkým nasazením všech zúčastněných, za což jim patří dík.

  Hana Prudilová

 • Rozšiřujeme kolektiv pedagogů

  Díky velkému zájmu o výuku v nočních hodinách jsme přijali nové vyučující. Výuka je určena pro odvážné studenty. Přívětivý kolektiv je zaručen.

Novinky

Kontakt

 • Základní škola Brno, Tuháčkova 25, příspěvková organizace
  Tuháčkova 25
  617 00 Brno
 • 539 014 622 nebo 545 221 173

Fotogalerie