• V plném obsazení - oba školní sbory
     • V plném obsazení - oba školní sbory

     • Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy,

      děkujeme Vám za přízeň a spolupráci v uplynulém roce. Byl to rok neobvyklý a náročný pro všechny. Vzhledem k mimořádným opatřením nemohl proběhnout vánoční koncert, proto přijměte alespoň videopozdrav našich žáků a pedagogů. Přejeme vám klidné prožití vánočních dnů, v novém roce především pevné zdraví, pohodu, optimismus a dobrou náladu.

      Za kolektiv zaměstnanců ZŠ Brno, Tuháčkova 25

      Mgr. Jana Hanáková, ředitelka školy

    • LIVE Stream Vánoce 2021
     • LIVE Stream Vánoce 2021

     • Vážení a milí,

      každý den už 21 měsíců překonáváme kovidové nástrahy a překážky... A proto jsme se rozhodli být vám všem nablízku i v této nepříznivé době díky našemu vánočnímu hudebnímu live streamu. Budeme s vámi ve vašich třídách, domovech, dílnách i kancelářích, popřípadě i v přírodě, pokud budete on-line :))

      Zítra (tj. 22.12.2021) v 10h buďte s námi LIVE!

      Najdete nás na Youtube kanále nebo přímo zde: https://youtu.be/BrTuL_aDOa0

      Vaše Ztužka a Ztuha

      Záznam live vystoupení

    • Starý mobil - pro remobil
     • Starý mobil - pro remobil

     • Milí žáci Vážení rodiče, jelikož v období Vánoc probíhá někdy v rodinách obměna mobilních telefonů, vyhlásili jsme spolu s Recyklohraním soutěž ve sběru použitých (i nefunkčních a rozbitých) mobilních telefonů, a to v období od 3.1.2022 do 31.1.2022.Sběrné nádoby se budou nacházet ve 2. patře u ping pongového stolu na parapetu, budou 3 a vy si můžete podle designu/líbivosti krabice zvolit, do jaké váš telefon vyhodíte.

      Přeji hezké předvánoční dny a rozumné recyklaci Zdar!.

      Tomáš Pavelka

    • Maraton psaní dopisů
     • Maraton psaní dopisů

     • Vážení rodiče, milé děti,

      včera u nás na škole začala celosvětová akce MARATON PSANÍ DOPISŮ, kterou pořádá nezisková organizace Amnesty International. AI tuto akci pořádá každoročně už od svého vzniku v roce 1961
      a letos se jí zúčastní i naše škola Tuhajda. Budeme rádi, když se k nám přidáte, můžete napsat dopis i z domova!

      Co je maraton psaní dopisů?

      Každý rok Amnesty International vybere deset politických vězňů, kterým chce pomoct, v České republice se posílají dopisy šesti z nich. Dopisy se posílají prezidentům, vládám, prokurátorům, cílem je zahltit příslušné autority a donutit je k tomu, aby politické vězně propustily, nebo aby jim daly možnost férového soudního procesu. Akce je úspěšná, 40 % vězňů je buď propuštěno, zlepšila se jejich situace, přestali být pronásledováni, nebo jsou jejich tresty zmírněny, nižší úspěšnost ovšem bývá v Číně či v Saúdské Arábii.

      MARATON NA ZŠ TUHÁČKOVA

      U nás bude probíhat 9. – 15. prosince (10. prosince slavíme Mezinárodní den lidských práv). Zúčastní se ho žáci druhého stupně a představení Amnesty, letošních politických vězňů a psaní dopisů proběhne v hodinách českého jazyka v rámci slohu. Účastnit se budou žáci, mohou se ale přidat i učitelé a rodiče.

      VEŠKERÉ INFORMACE O AKCI, VČETNĚ PŘEDSTAVENÍ POLITICKÝCH VĚZNŮ, VZOROVÝCH DOPISŮ A ADRES, NAJDETE ZDE: https://maraton.amnesty.cz/

      Děkujeme

      Tým češtinářů

       

    • Pozvánka na online setkání třídních důvěrníků 27. 1. 2022
     • Pozvánka na online setkání třídních důvěrníků 27. 1. 2022

     • Vážení rodiče,

      vedení Spolku rodičů Vás srdečně zve na Shromáždění delegátů - třídních důvěrníků na čtvrtek 27. 1. 2022 v 18:00. Shromáždění bude online a odkaz přijde všem třídním důvěrníkům, kteří na sebe poskytli email. Email lze dodatečně předat kterémukoli členovi Výboru. Zájemci o přístup pište na adresu: tomas.zerzan@gmail.com

      Na setkání všech třídních důvěrníků se těší vedení Spolku rodičů