• Dárek k vysvědčení

• Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy, děkujeme Vám za přízeň a spolupráci v uplynulém školním roce 2021/2022. Byl to rok neobvyklý a náročný pro všechny. Přejeme vám klidné prožití prázdnin a načerpání sil do nové školního roku 2022/2023. Jako poděkování pro Vás máme nejnovější počin TCT a Ztužky.

• Pokyny pro rodiče budoucích prvňáčků

• POMŮCKY PRO 1.TŘÍDU

vše, prosím, PODEPIŠTE (i tužky a pastelky).

• Lehká aktovka s pevnými zády (kterou děti samy dokážou zapnout; NE ! kufřík na kolečkách).
            • Pouzdro (jednopatrové, rozkládací nebo dvoupatrové bez fixů):

3 ořezané tužky č. 2, měkká guma, nůžky (nemusí mít kulatou špičku, např. IKEA), malé pravítko do pouzdra, lepidlo malé tyčinkové KORES – 8g, trojhranné pastelky KOH-I-NOOR JUMBO 12 barev děti dostanou během prvního týdne, jiné pastelky prosím nekupujte

• Kufřík na Umění a svět práce – 23 cm x 35 cm

běloba, ploché štětce č.10 a č.12, větší hadr, podložka na modelování A3 z PVC, ochranný oděv s dlouhým rukávem, vyšší pevný plastový kelímek na vodu, černá tuš.

• Pomůcky do tělesné výchovy (v batohu či uzavíratelném látkovém pytlíku):

tričko, kraťasy, ponožky, cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou, švihadlo, tenisák, děvčata – gumičky do vlasů

• Ostatní:

- plastová krabička na svačinu, plastová láhev na pití (postačí i menší láhev od minerálky)

- papírové kapesníky v krabici (150-200 ks) – vybíráme 1.týden školního roku

- zásobník na písmenka + zásobník na číslice (každý zásobník zvlášť)

- přezůvky s pevnou patou nebo sandále (nikoli pantofle) + pytlík na papuče

- pevné desky na malé a velké sešity

- průhledná tvrdá fólie – 2x A5, 1x A4 (dá se na ni psát tužkou)

- malá peněženka (nebo kapsička na peníze)

1. ZÁŘÍ – ORGANIZACE 1. ŠKOLNÍHO DNE

• Ve čtvrtek 1.září 2022 si v 7:40 vyzvedne třídní učitelka děti s aktovkami před školou. Společně s rodiči se přesuneme do tříd, kde proběhne slavnostní zahájení školního roku. Navštíví nás i zástupci ÚMČ Brno-jih.
            • V 9 hodin proběhne první třídní schůzka rodičů s třídními učitelkami.
            • Během této přibližně 1 – 1,5h schůzky se v herně školní družiny o prvňáčky postarají naše paní vychovatelky. Vezměte si prosím s sebou psací potřeby.
            • Vaše účast je velmi důležitá!
            • Budeme tu také vybírat částku 1400,-. Z této částky se budou hradit některé pomůcky pro děti, SRŠ, xerox, nákup sešitů, deníčků, výkresů, barevných papírů, drobného materiálu a pomůcek do Umění…, dárečky a odměny.

STRAVOVÁNÍ + ČIPY

• cena 1 oběda je 34 Kč,-
            • možnost dietního stravování proti potvrzení od dětského lékaře, cena dietního oběda - 36 Kč
            • možnost odhlašování a přihlašování obědů přes internet
            • platba na účet – 2801015420/2010
            • variabilní symbol bude přidělen po vyplnění přihlášky ke stravování, kterou obdržíte přímo v jídelně
            • částky plateb na jednotlivé měsíce jsou zveřejňovány na stránkách školy v sekci školní jídelna
            • doporučujeme zadat trvalý příkaz či platbu inkasem k úhradě obědů kolem 20. dne předchozího měsíce

Všichni žáci, i ti, kteří nebudou chodit na obědy, musí mít zakoupený ČIP.

Ten budou děti využívat po celou dobu školní docházky (bližší informace se dozvíte na první třídní schůzce). Čip je vratný oproti záloze 120 Kč. (nesmí být poškozen nebo jinak znehodnocen).

První platba obědů na měsíc září bude vybírána v hotovosti celkem 714,- (21dní x 34,-) v jídelně - boční vchod do školy v termínech:

Pondělí 29.8.2022 od 12.00 – 15.00 hod

Úterý 30.8.2022 od 10.00 - 13.00 hod

Prosím o dodržení stanovených termínů ! Případné dotazy pište na jansova@zstuhackova.cz,

telefonicky 539 014 620.

Dodržujte, prosím, termíny plateb i přidělené variabilní symboly. Na každou školní akci bývá totiž přidělen jiný variabilní symbol.

Náhradní termín pro nákup čipů (pro mimořádné případy) je 1.9. a 2.9.2022 od 10.00 hod – 13.00 hod !!!

V jiný než stanovený čas nebude možnost nákupu čipů !

Děkujeme za pochopení.

INFORMACE ŠKOLNÍ DRUŽINY – TUHÁČKOVA 39

Způsob přihlášení do ŠD - zápisní lístek; odhlášení ze ŠD - vždy písemně měsíc předem

Výše příspěvku na jedno dítě umístěné v ŠD činí 180,- Kč měsíčně. Příspěvek je hrazen převodem na účet. Plátce je povinen ho uhradit vždy nejpozději do 15. dne druhého měsíce v daném období.

• Provoz ŠD

- ranní od 6,30 hod. v budově ZŠ, v herně ŠD

- odpolední do 17 hod. v budově ŠD

- oddělení 1. tříd je v budově ŠD

Odchody domů – buď v doprovodu rodičů, nebo písemně pověřených zákonných zástupců. Samy děti odchází pouze v případě písemného sdělení rodičů v družinovém deníčku dítěte nebo v zápisním lístku.

• Vyzvedávání dětí ze ŠD

- po obědě do 13,30 hod. – budova ŠD

- odpoledne od 15 do 17 hod. – budova ŠD

V době od 13,15 do 15,00 hod. jsou děti venku. Při špatném počasí probíhá zájmová činnost v oddělení nebo v tělocvičně. V tuto dobu nelze děti vyzvedávat.

Potřeby do ŠD:

Deníček – zajišťuje kontakt mezi rodiči a vychovatelkou (děti ho dostanou při nástupu do družiny)

Převlečení na hřiště – v plátěné tašce, vše zřetelně podepsané, si děti nechávají v herně ŠD

Hygienické potřeby – dva toaletní papíry, papírové kapesníčky

200,- Kč – na každé pololetí vybíráno v hotovosti v září a v lednu

= pitný režim, tekuté mýdlo, pracovní a výtvarný materiál

Kolektiv ZŠ Tuháčkova Vám přeje příjemné prázdniny.