• Prohlášení o přístupnosti

   • ZŠ Brno, Tuháčkova 25, příspěvková organizace se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

    Prohlášení o přístupnosti se vztahuje na následující internetové stránky:

    • www.zstuhackova.cz

    Stránky jsou navrženy s ohledem na česká Pravidla tvorby přístupného webu.

    Splňují hlavní zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 1.0 a podle zásad projektu Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých - Blind Friendly Web.

    Prezentační vrstva webu byla vytvořena podle specifikace W3C HTML vizuálně naformátovaná pomocí kaskádových stylů - CSS. Při tvorbě prezentační vrstvy bylo dbáno na uvedenou metodiku, validitu stránek a vzhled webu byl testován v běžně používaných prohlížečích.

    Informace prezentované v jiných formátech

    Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

    • PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
    • DOC, XLS, PPT - dokumenty produktů společnosti Microsoft, volně ke stažení jsou jejich prohlížeče Word Viewer (DOC), Excel Viewer (XLS), PowerPoint Viewer (PPT)
    • JPEG, JPG – dokáže zobrazit většina běžně používaných fotografických editorů.

     

    Výjimky

    • Fotogalerie na těchto stránkách používají technologii JavaScript pro efekt zvětšení obrázků. Není-li JavaScript dostupný, obrázky se načtou bez efektu - jako běžný odkaz na jinou stránku.
    • Odkazy, vedoucí na stránky mimo tento web, mohou být otevírané do nového okna prohlížeče. Není-li toto ze strany uživatele podporováno, jsou otevřeny ve stejném okně.
    • Použití wysiwyg editoru pro autory obsahu jednotlivých stránek a článků může zapříčinit výskyt prvků v rozporu s uvedenou validitou. Struktura ani funkčnost není ovlivněna.

     

    Podporované webové prohlížeče

    Splňují webové prohlížeče se zapnutým i vypnutým JavaScriptem.
    Lepšího uživatelského pocitu však dosáhnete, ponecháte-li JavaScript ve Vašem prohlížeči zapnutý.
    Neznamená to však, že každá verze webového prohlížeče je pro práci na stránkách vhodná. Mezi nepodporované prohlížeče patří zejmena staré verze, které již nejsou podporovány ani ze strany jejich výrobců.

    Testované prohlížeče

    Vzhledem k množství webových prohlížečů nelze garantovat plnou podporu na každém z nich. Testování aplikace aktuálně probíhá na následujících verzích prohlížečů:

    • MS EDGE

    • Mozilla Firefox 69 a novější

    • Google Chrome 77

    Operační systém Windows XP, prohlížeč Microsoft Internet Explorer 11 a jeho starší verze nejsou podporovány.

    Kontakt na správce webu

    Vaše náměty k obsahu webu, postřehy či informace k technické části tohoto webu zasílejte na Mgr. Lukáš Krištof
    ICT koordinátor, e-mail: kristof(zavináč)zstuhackova.cz.