• Prevence školní neúspěšnosti na základních  školách ve městě Brně
          • Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně

• Naše škola je partnerem OŠMT MMB v projektu Prevence školní neúspěšnosti na základních  školách ve městě Brně s reg. číslem CZ.02.3.61/0./0.0/16_021/0003126, který podporuje rovný přístup ke vzdělávání.

V rámci tohoto projektu na ZŠ Tuháčkova působí 5 zkušených doučovatelů, kteří pomáhají žákům všech ročníků zvládat základní učivo. Někteří žáci jsou zařazeni do zájmového kroužku, kde rozvíjejí a prohlubují svoje sociální kompetence, pro rodiče pořádáme besedy na zajímavá témata související s úspěšným vzděláváním dětí. 20. listopadu se uskuteční beseda na téma Kyberšikana. Rodiče také mohou využívat konzultací u asistenta školního poradenského pracoviště, který jim poradí a pomůže s výukovými, výchovnými potížemi i s kariérovým poradenstvím. Ve škole také působí metodik pro spolupráci  s rodinou.

• English Focus

• Příští týden proběhnou na naší základní škole kurzy English Focus, které rozvíjí komunikační schopnosti žáků v angličtině. Letos pořádáme pro velký zájem dva kurzy, které jsou sestaveny tak, aby odpovídaly úrovni angličtiny jednotlivých žáků. Naše zkušenosti ukazují, že studenti již po velmi krátké době ztrácí ostych, přestávají se bát neúspěchu a začínají s rodilým mluvčím bez ostychu komunikovat. Učí se, aniž by si to uvědomovali. Kurzy sestávají z mluvních cvičení, her, scének a dalších komunikačních aktivit. Frontální výuka je upozaděna. Tento rok u nás budou vyučovat američtí lektoři  Ben Kane a Courtney Rivas.

Mgr. Hana Chytilová