• BEZPEČNĚ NA INTERNETU (kyberšikana)

• Zveme Vás na besedu pro rodiče

BEZPEČNĚ NA INTERNETU

(kyberšikana)

20. 11. 2018 v 16:30

(mediální učebna v podkroví, vchodem u jídelny ZŠ)

Přednášející: Mgr. Jan Čoupek

(preventista městské policie)

• Prevence školní neúspěšnosti na základních  školách ve městě Brně
          • Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně

• Naše škola je partnerem OŠMT MMB v projektu Prevence školní neúspěšnosti na základních  školách ve městě Brně s reg. číslem CZ.02.3.61/0./0.0/16_021/0003126, který podporuje rovný přístup ke vzdělávání.

V rámci tohoto projektu na ZŠ Tuháčkova působí 5 zkušených doučovatelů, kteří pomáhají žákům všech ročníků zvládat základní učivo. Někteří žáci jsou zařazeni do zájmového kroužku, kde rozvíjejí a prohlubují svoje sociální kompetence, pro rodiče pořádáme besedy na zajímavá témata související s úspěšným vzděláváním dětí. 20. listopadu se uskuteční beseda na téma Kyberšikana. Rodiče také mohou využívat konzultací u asistenta školního poradenského pracoviště, který jim poradí a pomůže s výukovými, výchovnými potížemi i s kariérovým poradenstvím. Ve škole také působí metodik pro spolupráci  s rodinou.

• English Focus

• Příští týden proběhnou na naší základní škole kurzy English Focus, které rozvíjí komunikační schopnosti žáků v angličtině. Letos pořádáme pro velký zájem dva kurzy, které jsou sestaveny tak, aby odpovídaly úrovni angličtiny jednotlivých žáků. Naše zkušenosti ukazují, že studenti již po velmi krátké době ztrácí ostych, přestávají se bát neúspěchu a začínají s rodilým mluvčím bez ostychu komunikovat. Učí se, aniž by si to uvědomovali. Kurzy sestávají z mluvních cvičení, her, scének a dalších komunikačních aktivit. Frontální výuka je upozaděna. Tento rok u nás budou vyučovat američtí lektoři  Ben Kane a Courtney Rivas.

Mgr. Hana Chytilová

• Turistický klub při ZŠ Tuháčkova

• Turistický klub při ZŠ Tuháčkova pořádá v neděli 21. 10. 2018 výlet pro děti 1. stupně do Mariánského údolí.Sraz ve 13:00 před budovou školy, návrat 17:40 zpět před školu.S sebou: "šalinkartu" nebo 2x jízdenku na 60 min, svačinu, pití, sportovní oděv, pevnou obuv, pláštěnku.Rodiče jsou srdečně zváni.V případě dotazů můžete kontaktovat p. vych. Šamšulovou, které se můžete nahlašovat (zpráva na Edupage nebo samsulova@zstuhackova.cz).

Těší se na Vás vychovatelky ŠD :-)

• IČ: 708 67 917 DIČ: CZ70867917 Školní jídelna: 539 014 620 Školní družina: 539 014 621
        • Jiřina Bočková, bockova-nezavisli@seznam.cz Ing. Petr Lamparter, lamparter@fundos.cz Petr Kittner, info@unicaf.cz
        • Mgr. Magdaléna Pfefferová, pfefferova@zstuhackova.cz Mgr. Jitka Patřičná, patricna@zstuhackova.cz Mgr. Lenka Krábková, krabkova@zstuhackova.cz