• prosinec a leden v družině

• 25.02.2024 21:19
      • soutěže, hry, vyrábění a zábava
      • PROSINEC A LEDEN

Prosinec bývá ve znamení rukodělného vyrábění, zdobení a chystání se na Vánoce. Svoji zručnost si děti zdokonalovaly při vytváření čertíků, andílků a Mikulášů, vánočních dárečků, ozdob a přáníček. Ve školní jídelně jsme uspořádali Mikulášské dílničky, kde si mohli svoji dovednost vyzkoušet spolu s dětmi i jejich rodiče. Na soutěži o nejlepší vánoční cukroví, se letos sešlo téměř čtyřicet druhů voňavých, nádherně ozdobených kousků cukroví a perníčků.

Sněhová nadílka sice moc dlouho nevydržela, ale i tak jsme stihli bobování, koulovačky, stavby sněhuláků a různých dalších postaviček.

V předvánoční době jsme uspořádali besedu Světluška, kde děti nejvíce zaujalo vyprávění o výcviku a životě slepeckých psů a ukázka jejich dovedností. Kalendářní rok jsme v družině ukončili zábavným soutěžením v tělocvičně a besídkami v odděleních.

V lednu si děti vytvořily, formou papírových koláží, svoje vlastní kalendáře. Tradiční, oblíbený závod v běhu do schodů měl letos téměř padesát závodníků. Všichni trénovali hru pexeso, a ti nejlepší se utkali v celodružinovém soutěžení o Pexesového krále.

Vyhodnocením první části celoročních soutěží, jsme v naší družině ukončili první pololetí.