• Poděkování

Vážení rodiče, velmi Vám děkujeme za spolupráci v uplynulém školním roce. Pro všechny to byl rok nevšední a obtížný. Jsem ráda, že jsme společně vše zvládli bez výrazných obtíží, podařilo se to díky Vaší silné podpoře a pomoci, nesmírně si jí vážíme. Přeji Vám, žákům i zaměstnancům klidné a pohodové prožití letních dnů, všem hlavně pevné zdraví a těším se na spolupráci v novém školním roce. Mgr. Jana Hanáková, ředitelka školy

• Organizace 1. září a informace pro 1. třídy

Ve středu 1. září 2021 si v 7:40 vyzvedne třídní učitelka děti s aktovkami před školou. Společně s rodiči se přesuneme do tříd, kde proběhne slavnostní zahájení školního roku. Navštíví nás i zástupci ÚMČ Brno-jih.

V 9 hodin proběhne první třídní schůzka rodičů s třídními učitelkami.

Během této přibližně 1 – 1,5h schůzky se v herně školní družiny o prvňáčky postarají naše paní vychovatelky. Vezměte si prosím s sebou psací potřeby.

• Pomůcky pro 1. třídu

vše, prosím, PODEPIŠTE (i tužky a pastelky)

Lehká aktovka s pevnými zády (kterou děti samy dokážou zapnout; NE ! kufřík na kolečkách)

Pouzdro (jednopatrové, rozkládací nebo dvoupatrové bez fixů):

3 ořezané tužky č. 2, měkká guma, nůžky (nemusí mít kulatou špičku, např. IKEA), malé pravítko do pouzdra, lepidlo malé tyčinkové KORES – 8g, trojhranné pastelky KOH-I-NOOR JUMBO 12 barev (nikoli tenké, které špatně vybarvují; tyto kreslí lehce a sytě)

• 100 let?

Jak oslavit 100-leté výročí školy? Uspořádáme veřejný koncert pro všechny přátele, bývalé žáky, rodiče i náhodné kolemjdoucí. Stačí počkat na pěkné počasí na jaře. Pěkné počasí přišlo, ale nepřišlo samo. Byl březen 2020. Nevadí, na podzim je taky hezky. Historie se opakovala. Naštěstí máme ve škole šikovný a ke všemu odhodlaný tým hudebních nadšenců, který se lehce nevzdává. Společně jsme vytvořili hudební skládačku, ve které s námi můžete projít 100 let naší školy. Vybrané hity interpretují s maximálním nasazením členové pedagogického sboru. Nejsme profesionální zpěváci, a proto vás prosíme: buďte shovívaví a vydržte až do konce. Snad to nebude ztracených 10 minut.

• + 1

Vážení přátelé,

5. 5. v roce 2020 jsme měli oslavovat 100. výročí založení české základní školy v Komárově. Pandemie covidu 19 a mimořádná opatření tuto slavnostní akci zrušila.

Letos jsme se připravovali na oslavu 100 + 1, ale sami dobře víte, jaká je současná situace s možností shromažďovat se i v letošním roce. Naši učitelé Vám všem chtějí alespoň touto cestou připomenout, že škola stále žije, všichni se těšíme na návrat žáků a moc si přejeme, aby se vše co nejdříve vrátilo do zajetých kolejí. Prostřednictvím písničky přátelům školy posíláme pozdrav z +1 roku!!! Mějte se krásně, buďte zdraví a hlavně – už se nám brzy vraťte!!!! Vaši učitelé

• Přihlášení

• Přihlášení Smart Class +

• PŘIHLÁŠENÍ OFFICE 365