• Sázení stromků na školním pozemku

Přišel podzim, čas věnovaný úpravám našich zahrad a pozemků. Také na naší škole ZŠ Tuháčkova se neustále s žáky staráme o zvelebování školního pozemku a okolí školy.

Aktuálně žáci sedmých ročníků v rámci předmětu ekologická výchova vysazovali podél plotu sazenice borovic, které jsou, jak se žáci dozvěděli, odolnější vůči parazitům i suchu než jiné druhy stromů, nevyžadují náročnou údržbu a zakořeněné drží velmi pevně v zemi. Teoreticky i prakticky si tak žáci upevňovali své znalosti z oblasti ekologické výchovy, jejímž cílem je nejen prohlubování jednotlivých poznatků o přírodě, o vztazích člověka k prostředí, ale zejména výchova k odpovědnému jednání vůči přírodě i lidem.

• Adaptační přespávačka 4.A

Vzhledem k náročnému minulému roku a odloučení žáků od kamarádů jsme se rozhodly ve spolupráci se školní psycholožkou Mgr. Evou Brídovou uskutečnit adaptační přespání ve škole. Na žáky 4.A čekala výborná večeře, aktivity, které měly za cíl utužit kolektiv a večerní promítání filmu. Všichni jsme si společně strávený večer užili a budeme se těšit na další.

• TÁBORÁK

Ve středu, 29. září, odpoledne, proběhla na školním hřišti akce „Táborák pro děti a rodiče“. Byla to akce pro I. stupeň, na přivítanou v novém školním roce. Každý mohl posedět u ohně, opéct si špekáček či chlebík, popovídat si i zazpívat. K ohni příjemně hrála kytara a zpívaly se dětské a táborové písničky. Na děti čekalo také několik stanovišť, kde si mohly vyzkoušet kuličkovou dráhu, nakreslit křídami obrázek, vyzkoušet chůzi po slackline, zaskákat si v pytli nebo si nechat pomalovat obličej. Akce se konala již podruhé, a také letos se zdařila. Počasí nám přálo a rodiče tak měli možnost prožít se svými dětmi jedno příjemné odpoledne.

• Národní plán doučování na ZŠ Tuháčkova

Plán podporuje všechny základní a střední školy a konzervatoře v České republice v realizaci individuálního i skupinového doučování žáků.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo Národní plán doučování, který pomůže zmírnit negativní dopady výluky prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19. Je primárně určen pro žáky ohrožené školním neúspěchem a v extrémním případě vypadnutím ze vzdělávání.

• Pokyny pro rodiče a žáky 2. - 9. ročníků k zahájení školního roku

Vážení rodiče,

v příloze najdete organizační pokyny pro 1. týden školní docházky.

S nástupem do školy souvisí preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3x po sobě (1. 9., 6. 9. a 9. 9.2021) formou neinvazivních antigenních testů, které dodá stát. Testování nepodstupují děti, které splní podmínky pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid 19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid 19), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného na odběrovém místě. Pokud se dítě testování nepodrobí, je jeho povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tzn. i při výuce.

• Pokyny pro rodiče žáků 1. tříd - zahájení školního roku

Vážení rodiče,

v příloze najdete organizační pokyny pro 1. týden školní docházky. Další podrobnosti se dozvíte na schůzce s třídní učitelkou dne 1.9.2021.

S nástupem do školy souvisí preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3x po sobě (2. 9., 6. 9. a 9. 9.2021) formou neinvazivních antigenních testů, které dodá stát. Testování nepodstupují děti, které splní podmínky pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid 19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid 19), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného na odběrovém místě. Pokud se dítě testování nepodrobí, je jeho povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, tzn i při výuce.

• Přihlášení

• Přihlášení Smart Class +

• PŘIHLÁŠENÍ OFFICE 365

• Zvonění