• Co jsme v roce 2022 udělali pro životní prostředí?

Díky obyvatelům se naše Základní škola Brno , Tuháčkova 25, příspěvková organizace může za rok 2022 pochlubit výsledky sběru vysloužilého elektrozařízení předaného ke zpětnému odběru společnosti Elektrowin o celkové hmotnosti 0,26 t. Každý obyvatel tak odevzdal průměrně kg spotřebičů. Ušetřili jsme tak spotřebu elektřiny a snížili produkci skleníkových plynů. Nespotřebovali jsme ropu, železnou rudu, měď a hliník, které jsou potřebné pro průmyslovou výrobu. Nahradili jsme je právě recyklací odevzdaných spotřebičů.

• 21.ročník Memoriálu J.Krejčíka

Ve čtvrtek 30.března proběhl na naší škole další ročník florbalového turnaje. Po covidovém přerušení jsme se rozhodli navázat na dlouhou tradici, jen jsme omezili počet týmů na osm, aby se celý turnaj odehrál během jednoho dne. Všech osm týmů předvedlo velmi kvalitní hru a do semifinále postoupily čtyři nejlepší. Domácímu družstvu bohužel chyběl k postupu jediný gól proti sousedům z Řehořky. V duelu zklamaných poražených semifinalistů nakonec vybojovala třetí místo ZŠ Blažkova nejtěsnějším rozdílem 1:0 nad Horníkovou. Do finále se podle očekávání dostala ZŠ Horní a trochu překvapivě ZŠ Řehořova, která v napínavém semifinále udolala Horníkovu 2:1. Roli favorita potvrdili hráči ZŠ Horní, jejichž hru řídil nejlepší střelec Patrik Neterder, který nastřílel 15 branek. Ani nejlepší brankář turnaje D.Voda nedokázal zabránit porážce ZŠ Řehořova v poměru 1:7.

• Ukliďme Česko 2023

Jako škola jsme opět nemohli chybět a uklidili jsme částečně oplocený areál mezi školou a velkým parkovištěm a dále břehy a i koryto Ponávky od soutoku po relaxační prostory u ulice Kalové. Výsledkem je cca 150 kg všeličného odpadu.

V Brně se letos uklízí na více než 130 místech a svoz sesbíraného odpadu v prvním dubnovém týdnu již tradičně zajistí společnost SAKO Brno, která začátkem letošního roku zprovoznila novou třídicí linku odpadů. Díky ní do žlutých nádob na plast v Brně nově patří také všechny kovové obaly od potravin, konzervy a alobal.

• Listování s Lukášem Hejlíkem

V úterý 10. 1. proběhlo na naší škole LISTOVÁNÍ s hercem Lukášem Hejlíkem, Alanem Novotným a herečkou Markétou Lánskou. Co je to LISTOVÁNÍ? Jedná se o scénické čtení zajímavých a aktuálních knížek vybraných autorů s rekvizitami, kostýmy a hudbou. Cílem těchto představení je ukázat dětem, že čtení může být i zábavné.

• Průběh CodeWeeku 2022

Letošní rok byl pro naši školu historicky prvním rokem, kdy jsme se zapojili do Evropského týdne programování CodeWeek, což je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Naše škola byla jednou ze 118 organizací v celé České republice, které se do dané akce přihlásili.

• Dárek k vysvědčení

Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy, děkujeme Vám za přízeň a spolupráci v uplynulém školním roce 2021/2022. Byl to rok neobvyklý a náročný pro všechny. Přejeme vám klidné prožití prázdnin a načerpání sil do nové školního roku 2022/2023. Jako poděkování pro Vás máme nejnovější počin TCT a Ztužky.

• V plném obsazení - oba školní sbory

Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy,

děkujeme Vám za přízeň a spolupráci v uplynulém roce. Byl to rok neobvyklý a náročný pro všechny. Vzhledem k mimořádným opatřením nemohl proběhnout vánoční koncert, proto přijměte alespoň videopozdrav našich žáků a pedagogů. Přejeme vám klidné prožití vánočních dnů, v novém roce především pevné zdraví, pohodu, optimismus a dobrou náladu.

• LIVE Stream Vánoce 2021

Vážení a milí,

každý den už 21 měsíců překonáváme kovidové nástrahy a překážky... A proto jsme se rozhodli být vám všem nablízku i v této nepříznivé době díky našemu vánočnímu hudebnímu live streamu. Budeme s vámi ve vašich třídách, domovech, dílnách i kancelářích, popřípadě i v přírodě, pokud budete on-line :))

• + 1

Vážení přátelé,

5. 5. v roce 2020 jsme měli oslavovat 100. výročí založení české základní školy v Komárově. Pandemie covidu 19 a mimořádná opatření tuto slavnostní akci zrušila.

Letos jsme se připravovali na oslavu 100 + 1, ale sami dobře víte, jaká je současná situace s možností shromažďovat se i v letošním roce. Naši učitelé Vám všem chtějí alespoň touto cestou připomenout, že škola stále žije, všichni se těšíme na návrat žáků a moc si přejeme, aby se vše co nejdříve vrátilo do zajetých kolejí. Prostřednictvím písničky přátelům školy posíláme pozdrav z +1 roku!!! Mějte se krásně, buďte zdraví a hlavně – už se nám brzy vraťte!!!! Vaši učitelé

• Přihlášení EDUPAGE

• PŘIHLÁŠENÍ MICROSOFT365