• 19. ročník FLORBALOVÉHO MEMORIÁLU J.KREJČÍKA

• Ve dnech 19. - 23.března proběhl na naší škole tradiční florbalový turnaj, kterého ze zúčastnili žáci dvaceti brněnských škol. Do finálového dne postoupili vítězové 6-ti základních skupin, které dopadly takto:

1.skupina: 1.místo:Hamry - 2.Janouškova - 3.Bosonožská

2.skupina: 1.místo:G Řečkovice - 2.Laštuvkova - 3.Horníkova

3.skupina: 1.místo:Blažkova - 2.Lerchova - 3.Horácké náměstí

4.skupina: 1.místo:Novoměstská - 2.Herčíkova - 3.Holzova - 4.Merhautova

5.skupina: 1.místo:Bednářova - 2.Bakalovo nábřeží - 3.Jana Babáka

6.skupina: 1.místo:Tuháčkova - 2.Horní - 3.Řehořova - 4.náměstí 28.října

Do pátečního finále se probojovali hráči G Řečkovice, kteří v něm vybojovali těsné vítězství nad ZŠ Bednářova v poměru 3:2. Třetí místo získali mladí florbalisté z Novoměstské, když porazili Hamry také těsně 5:4.Nejlepším střelcem turnaje s stal Tomáš Jančařík z Novoměstské, který svým soupeřům nasázel 24 branek, nejlepším hráčem byl jeho spoluhráč Richard Kalousek. Mezi brankáři vynikal Lukáš Bubla ze ZŠ Bednářova.Domácí borci zůstali před branami semifinále, přestože ve čtvrtfinále porazili Novoměstskou 5:4. Vysoká porážka s Hamry 2:8 je do dalších bojů nepustila. Přesto zanechali dobrý dojem a můžeme být na jejich reprezentaci naší školy hrdí.Sestava týmu: brankář - Petr Spiříkútočníci - Andrej Petrlík(14 branek), Jakub Hladký (10), Ondřej Koutek (2), Michal Kovalčík(3)obránci - David Maixner(2), Vojtěch Šiller, Dušan Kobylka(1)

Spoustu krásných fotek najdete na školním rajčeti: https://zstuhackova.rajce.idnes.cz/2018-03-19_19.rocnik_Memorialu_J.Krejcika/

• Prodej hraček pro adopci v ZOO

• Dnes 9. 4. 2018 začal prodej hraček, který bude probíhat do středy/čtvrtku, vždy o velké přestávce u "oválného stolu". Za utržené drobné mince následně adoptujeme jedno nebo několik zvířátek z naší krásné brněnské ZOO :-).

• Basketbalový turnaj

• Ve čtvrtek 8.března proběhl tradiční turnaj, ve kterém se utkaly smíšené týmy žáků 2.stupně. Klání pod bezednými koši zcela ovládli borci a borky z 9.ročníku. Ve finále zvítězil první tým tažený střeleckým duem Omelková - Špaček nad deváťáckou dvojkou poměrem 10:6.Vyvrcholením turnaje bylo utkání vítězů proti Pedagogickému sběru. Žáci byli tentokrát úspěšnější, zejména díky neuvěřitelně přesné střelbě a vybojovali vítězství 21:14.

• Doplněk školního řádu - zákaz mobilních telefonů, tabletů

vzhledem k nadměrnému a nezdravému používání telefonů a tabletů v průběhu dne ze strany žáků za účelem her a nevhodné komunikace se spolužáky, přistupujeme k přijetí níže uvedeného opatření. Zároveň si Vás dovolujeme požádat o součinnost a kontrolu Vašich dětí  při práci s těmito médii. Zjišťujeme, že mnohé děti využívají facebook a další sociální sítě v pozdních večerních i nočních hodinách, následně nejsou schopné kvalitní práce ve školním prostředí. Necháváme na Vašem zvážení, zda je nutné, aby děti do školy tato zařízení nosily.

Doplněk školního řádu platný od 1. 2. 2018

Mobilní telefony a tablety žáci vypnou při vstupu do budovy. Po celou dobu vyučování  a pobytu ve školní družině musí být telefon i tablet vypnut (nikoliv na tichý režim). Použít ho lze pouze ve výjimečných případech o přestávce se svolením učitele.

Za případnou ztrátu mobilního telefonu či tabletu ručí škola pouze tehdy, pokud si jej žák uloží na místo k tomu určené, tj. v hodinách TV v kabinetu vyučujících a v ostatních případech má žák mobilní telefon či tablet stále u sebe, což je považováno za místo obvyklé.

Platí přísný zákaz fotografování a natáčení videa na mobilní telefon (tablet) během pobytu ve škole a na školních akcích.

Platí přísný zákaz veškerých projevů kyberšikany.

Při porušení tohoto zákazu bude žákovi mobilní telefon (tablet) zabaven, uložen v trezoru školy a vydán pouze zákonným zástupcům žáka.

• Lyžařský kurz žáků II. stupně

• Přes nepřízeň počasí a s očekáváním, co nás v Bílé čeká, jsme se i letos vydali v hojném počtu na lyžařský kurz.

Po příjezdu na místo a ubytování jsme vyrazili na svah, který se pracovníci areálu snažili udržovat v přijatelném stavu. Žáky jsme dle jejich výkonnosti rozdělili do družstev a hned započali s výcvikem. Snowboardisty měla na povel paní učitelka Tereza Možná a lyžaři byli rozděleni do tří družstev pod vedením pánů učitelů Jana Klimeše, Magdaleny Pfefferové a mé maličkosti.

Děti si pobyt i v takových klimatických podmínkách užily, mnozí se zdokonalili a ti, co s výcvikem začínali, na konci týdne svah suverénně brázdili.

Již nyní se všichni účastníci těší na příští rok.                                                         Hana Prudilová, vedoucí LVK

Fotogalerie na adrese: https://zstuhackova.rajce.idnes.cz/2018-01-14_lyzak_2018