• Volné pracovní místo ve školní kuchyni

• Vedení ZŠ přijme do pracovního poměru na plný úvazek pomocnou kuchařku. Nástup je možný ihned. Bližší informace podá vedoucí školní kuchyně p. Jarmila Jansová, tel. 539 014 620. Zájemci mohou zasílat žádost o místo včetně životopisu elektonicky na adresu: jansova@zstuhackova.cz

• Mikuláš

• V úterý 5. 12. nás ve škole opět po roce navštívil svatý Mikuláš se svým doprovodem – andělem a čertem. Během dopoledních vyučovacích hodin přišel Mikuláš se svou družinou za dětmi na prvním stupni a do přípravné třídy, kde byly za přednes básniček odměněny sladkostmi. Pro některé žáčky a žáky to byla zábava, pro některé trošku boj se slzavým údolím. Ale nakonec obstáli všichni!

Fotografie z 0., 1. a 2. ročníku najdete zde.

• Pozvánka na vánoční zpívání

srdečně Vás zveme na vánoční zpívání dětí z mateřských a základních škol městské části Brno - jih, které se koná v úterý 12. 12. 2023 před budovou naší školy. Program najdete v přiloženém letáku.

Těšíme se na setkéní s vámi.

žáci a učitelé ZŠ Brno, Tuháčkova 25

2023-12-12_Va__noc__ni___zpi__va__ni__.pdf

• Den otevřených dveří

• Vážení rodiče, vážení přátelé školy,

srdečně vás zveme na Den otevřených dveří, který pořádáme ve středu 29. 11. 2023 od 8.00 do 9.45 ve všech třídách 1. i 2. stupně, školní družinu můžete navštívit v době od 15 do 17 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

učitelé ZŠ Tuháčkova

• Vyhlášení ředitelského volna

oznamuji vám, že jsem na pátek 29. 9. 2023 vyhlásila ředitelské volno pro žáky naší školy. Školní družina bude v provozu, pokud se přihlásí alespoň 10 žáků. Obědy ve školní jídelně nebudou.

Mgr. Jana Hanáková

• Bezhotovostní platby

žádáme Vás o dodržování přesných pokynů k uskutečňování bezhotovostních plateb škole. Je nutné posílat finance na uvedený účet 131-1219280267 a před odesláním překontrolovat, zda jste správně uvedli variabilní symbol, výši částky i zprávu pro příjemce - třída, příjmení dítěte a účel platby. Množí se nám nesprávné či neúplné platby. Upozorňujeme, že platby s nesprávným nebo chybějícím variabilním symbolem budou vráceny zpět jako mylná platba. Dále upozorňujeme, že Spolek rodičů má svůj účet.

Velmi děkujeme za spolupráci.

Mgr. Jana Hanáková, ředitelka školy

• Pokyny pro rodiče žáků přípravné třídy a 1. ročníku

• Žáci 1. ročníku a přípravné třídy se shromáždí dne 4. 9. 2023 v 7.40 před hlavním vchodem do budovy, kde si je vyzvednou třídní učitelky a odvedou i s rodiči do jednotlivých tříd.

Žáci s sebou budou mít aktovku nebo batoh (přípravná třída).

Slavnostní zahájení školního roku proběhne od 8. 00 v jednotlivých třídách, ukončeno bude v 8. 45 hodin. Po slavnostním zahájení všechny děti přejdou do herny ŠD a rodiče budou pokračovat třídní schůzkou (cca 60 – 90 min). Účast rodičů na této schůzce je nutná. S sebou vezměte tužku a blok na poznámky.

Dne 4. 9. není v provozu ranní školní družina.

Výdej obědů 4. 9. :   10.30 – 12.00 hod

V úterý 5. 9. - výuka pro žáky 1. ročníku: 8.00 – 9.40

Výdej obědů dne 5. 9.       10.30 – 13.00

Od 6. 9. bude výuka pro žáky 1. ročníku probíhat od 8.00 do 11.40.

Děti z přípravné třídy budou mít zaměstnaní ve třídě od 5. 9. od 8.00 do 11.40.

• Pokyny pro rodiče žáků 2. - 9. tříd

• Žáci 2. – 9. ročníků dne 4. 9. 2023 přijdou do školy v 7.45 a samostatně se přemístí do jednotlivých tříd. S sebou budou mít poznámkový blok a tužku.

V jednotlivých třídách proběhne slavnostní zahájení školního roku s třídním učitelem, ukončeno bude kolem 8.45 hodiny.

Výdej obědů 4. 9. :   10.30 – 12.00 hod

Dne 4. 9. není v provozu ranní školní družina.

5. 9. 2023            výuka od 8.00 hod do 10.45 hod – 2. třídy

výuka od 8.00 hod do 11.40 hod – 3. - 5. třídy

výuka od 8.55 hod do 12.35 hod - 2. stupeň

Žáci přijdou s aktovkami, psacími potřebami, přezůvkami, svačinou.

Výdej obědů 5. 9.   10.45- 13.00

od 6. 9. výuka dle platných rozvrhů

Třídní schůzky pro rodiče žáků 2. – 9. tříd se konají 12. 9. 2023 od 17.00 hod v jednotlivých třídách. Účast rodičů pro úspěšný průběh školní docházky dítěte je nutná.

Setkání třídních důvěrníků proběhne 7. 9. od 18.00 ve sborovně školy.

• Přejeme krásné prázdniny

• Vážení rodiče, milí žáci,

velmi vám děkuji za spolupráci v uplynulém školním roce. Přejeme všem pohodové léto plné sluníčka, dobré nálady a příjemných zážitků. Budeme se na vás těšit v novém školním roce.

kolektiv zaměstnanců ZŠ Brno,  Tuháčkova 25