• Bezpečnostní situace - informace pro rodiče

Vážení rodiče,

stejně jako vy, tak i naše škola bedlivě sleduje situaci a znepokojení, která se v posledních dnech objevila v souvislosti s výhružkami směřující ke školám v rámci České republiky. Nastalou situaci bereme vážně a již jsme podnikli veškeré kroky k minimalizaci rizik. Škola je zabezpečena, monitorujeme blízké okolí školy a jsme v kontaktu s Policií ČR v případě jakýchkoli nenadálých událostí. Jednotlivá opatření jsme konzultovali s odborníky v oblasti prevence rizik, dbáme rovněž na doporučení MŠMT. V současné době vedení školy neplánuje omezení výuky.

• Anonymní schránka důvěry

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky, kyberšikanu, užívání návykových látek, sebepoškozování, domácí násilí apod.

• Hokejisté HC Komety Brno přivítali prvňáčky

Spousta dětí, maminek a tatínků, hlasitý smích, vítání, objímání – přesně tak vypadalo ráno 2. září 2024 před Tuhajdou. Starší spěchali zaujmout pozice do zadních lavic a přitom barvitě popisovali ostatním své prázdninové zážitky.

Největší pozornost ale byla věnována novým prvňáčkům. Ti přicházeli v doprovodu svých rodičů, někteří s nejistotou a bojácností, jiní s nadšením a očekáváním. Před školou na ně čekaly jejich usměvavé paní učitelky, které je společně doprovodily do nazdobených tříd. Pro každého byl připraven Slabikář, nové učebnice, sešity a spousta užitečných dárečků věnovaných MČ Brno-Jih a Magistrátem města Brna. Do prvních tříd pak přišel děti osobně pozdravit náš nový ředitel školy pan Mgr. Adam Koníček společně se starostou MČ Brno-Jih panem Ing. Davidem Grundem. Milým překvapením pro všechny byla návštěva hokejistů HC Kometa Brno za doprovodu jejich rozverného maskota –

• Informace ke školní družině

Od 1. 9. 2024 dochází v souvislosti s novelou § 123 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ke změnám pravidel při stanovování úplaty v mateřských školách, školních družinách a školních klubech zřizovaných státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí.

• Nově i na Instagramu

Tuhajda je nově na Instagramu! Sledujte nás, abyste byli v obraze o všech novinkách, zajímavých informacích a událostech ze školního života.

Najdete nás pod uživatelským jménem @zstuhackova. Těšíme se na Vaše sledování a společné sdílení skvělých momentů!

• Nový školní rok začíná! Co nás čeká a na co se těšit?

Léto je za námi a školní lavice na Tuhajdě se opět zaplňují. Tento školní rok začínáme nejen s novými výzvami, ale také s novým panem ředitelem, Mgr. Adamem Koníčkem, kterému přejeme v jeho nové funkci hodně štěstí a mnoho úspěchů. Už se těšíme, jakým směrem nás povede a co nového společně pod jeho vedením zažijeme.

• Hledáme uklízeče/uklízečku

Základní škola Brno, Tuháčkova 25 hledá na částečný úvazek uklízeče/uklízečku. Bližší informace poskytne ředitelsví školy na info@zstuhackova.cz nebo tel. 545 221 173

• Přihlášení EDUPAGE

• PŘIHLÁŠENÍ MICROSOFT365