• Zimní družina

• 19.03.2023 21:56
      • akce a soutěže
      • PROSINEC A LEDEN V DRUŽINĚ

Prosinec bývá ve znamení rukodělného vyrábění, zdobení a chystání se na Vánoce. Svoji zručnost si děti zdokonalovaly při vytváření čertíků, andílků a Mikulášů, vánočních dárečků, ozdob a přáníček.

Ve školní jídelně jsme uspořádali tradiční Vánoční dílničky, kde si mohli svoji dovednost vyzkoušet spolu s dětmi i jejich rodiče. Na soutěži o nejlepší vánoční cukroví, se letos sešlo téměř čtyřicet druhů voňavých, nádherně ozdobených kousků cukroví a perníčků.

Sněhová nadílka sice moc dlouho nevydržela, ale i tak jsme stihli bobování, koulovačky, stavby sněhuláků a různých dalších postaviček.

Kalendářní rok jsme v družině ukončili zábavným soutěžením v tělocvičně a besídkami v odděleních.

V lednu si děti vytvořily, formou papírových koláží, svoje vlastní kalendáře. Všichni trénovali hru pexeso, a ti nejlepší se utkali v celodružinovém soutěžení o Pexesového krále. Prvňácci se postarali o krmení pro sýkorky – umíchali pro ně zrníčkové dobroty, které rozvěsili na stromy na školní zahradě.