• Kuřátka z bambulek

• 12.04.2020 10:39
      • postup práce

KUŘÁTKA Z BAMBULEK

Kuřátka z bambulí můžete vyrobit dvěma způsoby - pro menší děti doporučuji spíše kuřátka z jedné bambulky, starší děti již mohou vyzkoušet kuřátka ze dvou bambulek.

POMŮCKY: • klubko žluté příze • vidlička • nůžky • oranžový nebo tmavě žlutý papír • lepidlo na papír • malá očička

POSTUP - z jedné bambulky:

1. krok: ustřihněte kousek příze (asi 15 cm dlouhý) a provlékněte ho mezi hroty vidličky. Nechte volně viset a dbejte, aby se       při další práci nevyvlékl.

2. krok: přízí omotejte vidličku, dokud nebudete mít dost tlustou vrstvu. Záleží na tlouštce příze, kterou zvolíte.

3. krok: návin na vidličce v polovině svažte Po ukončení omotávání přízi odstřihněte od klubíčka a dvěma volnými konci celý návin na vidličce v polovině pevně svažte.

4.krok: bambuli opravte dokulata, vše stáhněte z vidličky a po stranách přízi rozstřihněte napůl. Vznikne tím bambule, kterou ještě nůžkami upravte dokulata.

5. krok: na bambuli nalepte očička a zobáček - kousek oranžového či tmavě žlutého papíru přeložte napůl a vystřihněte z něj trojúhelník. Spodní částí ho pak přilepte na bambuli jako zobáček.

6.krok: z dalšího kousku oranžového či tmavě žlutého papíru vystřihněte nožičky, které zespodu přilepte k bambuli.

POSTUP - ze dvou bambulek

1) Nejdříve si vystřihneme z tvrdšího papíru 2 kolečka

2) potom si vezmeme vlnu podle barvy, kterou chceme mít barevná kuřátka a omotáme jí celé kolečko (mělo by být omotané   co nejvíce)

3) takto omotané kolečko rozstřihneme po obvodu a mezi 2 kolečka vložíme kousek vlny, kterou utáhneme a tím se vytvoří bambule. Pak si vezmeme nůžky a bambulku musíme začistit, protože bude zřejmě trochu nesouměrná.

Na jedno kuřátko potřebujeme bambule 2- jednu větší ma tělo a jednu menší na hlavičku. Obě bambule jsem k sobě přilepila tavnou pistolí, stejně jako oči a zobáček.

• Zpět na seznam článků