• Advent v družině

• 28.10.2020 02:53
      • prosinec v I. a III. oddělení
      • Advent ve školní družině

Přípravou na Mikuláše nám začalo období adventu, děti tvořily mikulášské výrobky, malovaly čertíky a andělíčky. A hned po mikulášské nadílce se v 1. a 3. oddělení začalo s pečením perníčků, které bylo příjemným zpestřením naší činnosti, a jak to vonělo! Vyzdobili jsme okna zimními motivy a pokračovali jsme vyráběním přáníček, svícínků nebo také krmítka s ptáčky. Nezapomněli jsme ani na adventní procházky, například ke zvířátkům na Jižanský dvůr nebo ke kostelu podívat se na betlémek a zazpívat si koledy. V pondělí 17. prosince jsme uskutečnili Vánoční dílničky ve spolupráci s CVČ Sluníčko, kde si děti s rodiči mohly vyrobit stromeček, přáníčko, sobíka, svícínky, andělíčka či baňku. V neposlední řadě jsme ozdobili naše vánoční stromečky a kdoví, třeba pod nimi děti na vánoční besídce najdou i nějaký ten dárek J.