• 100. výročí vzniku republiky

• 28.10.2020 02:47
      • projektový týden
      • Také děti ve ŠD se zapojili do projektu 100. výročí vzniku Československa.                                                                         Ve všech odděleních jsme si povídali o vzniku Československé republiky v roce 1918, prohlédli jsme si obrázky z knihy Pavla Augusty a Františka Honzáka "Československo 1918 -1938",  četli si zajímavá vyprávění z časopisů, na interaktivní tabuli jsme shlédli pořad České televize o vzniku Československa v roce 1918 z edice Dějiny udatného českého národa. Prvňáci malovali československou státní vlajku, druháci státní znak Československa z roku 1920 a pracovní list s obrázkem T. G. Masaryka. Děti ze 2. až 5. tříd hráli turnaj ve stolní hře Naše století.                                                                                     Na závěr projektového týdne si všichni své nově nabyté vědomosti ověřily v zábavném kvízu.