• Školní poradenské pracoviště (ŠPP)

Výchovný poradce:  Mgr. Magdalena Pfefferová
          Školní psycholog: Mgr. Eva Brídová
          Školní metodik prevence: Mgr. Alžběta Málková
          Školní speciální pedagog:  Mgr. Marta Šidlová
          Vedoucí učitelka I. stupně:  Mgr. Jitka Patřičná
          Vedoucí učitel II. stupně:  Mgr. Jan Klimeš
          Zástupkyně ředitelky školy: Mgr. Lenka Krábková

Od 1. 9. 2017 je ve škole zřízeno školní poradenská pracoviště,  které slouží k poskytování poradenských a konzultačních služeb pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy. Činnost ŠPP představuje komplexní poradenskou službu žákům, jejich rodičům a pedagogům. Pracoviště je zřízeno tak, aby umožňovalo důvěrnost jednání a aby byla zaručena ochrana osobních dat klientů. Služby jsou pro žáky, jejich rodiče a pedagogy školy zdarma.

Za poskytování poradenských služeb na škole zodpovídá ředitel školy.

Vedení školy se podílí společně s ostatními pracovníky na vytvoření Programu školního poradenského pracoviště, na zabezpečování pedagogicko-psychologického poradenství poskytovaného ve škole, klade důraz na vzájemnou informovanost, spolupráci a dodržování etického kodexu školních poradenských pracovníků.

Služby jsou koordinovány školním speciálním pedagogem, který se společně s ostatními odbornými pracovníky, s třídními učiteli a vedením školy podílí na tvorbě Programu zabezpečování pedagogicko-psychologického poradenství poskytovaného ve škole. Program odráží specifika školy i regionu a koordinuje služby s ostatními zařízeními v regionu, která poskytují pedagogicko-psychologické, speciálně pedagogické a preventivně - výchovné služby. Zabezpečuje také koordinaci služeb poskytovaných jinými resorty a nestátními subjekty.

Odbornou a metodickou podporu poradenským pracovníkům ve škole poskytují pedagogicko-psychologické poradny (PPP), speciálně pedagogická centra (SPC) a střediska výchovné péče (SVP).

Cíle ŠPP:

• zkvalitnit sociální klima školy
          • pracovat se všemi subjekty školy i s dětmi, které nemají problémy a vytvořit tak širokou základnu preventivní činnosti
          • posílit průběžnou a dlouhodobou péči o děti s neprospěchem a vytvořit předpoklady pro jeho snižování
          • umožnit neodkladné řešení problémů spojených se školní docházkou
          • sledovat účinnost preventivních programů aplikovaných školou a vytvořit metodické zázemí pro jejich vytváření
          • poskytovat metodickou podporu při aplikaci psychologických a speciálně pedagogických aspektů vzdělávání při vytváření RVP
          • připravit podmínky a rozšířit možnosti integrace žáků se zdravotním postižením
          • zlepšit dostupnost služby i pro SŠ a VOŠ
          • koordinovat služby s ostatními poradenskými zařízeními

• Datová schránka: ew9mjwn
      • Tuháčkova 25, 61700 Brno Czech Republic
      • IČ: 70867917 Školní jídelna: 539 014 620 Školní družina: 539 014 621
      • Výbor Spolku rodičů při ZŠ Tuháčkova 25: Předseda spolku: Jana Šopíková, johancas@centrum.cz Pokladník: Iveta Sedláčková, sedlackova@ijmtransport.cz Člen výboru SRŠ: Tomáš Zerzaň, tomas.zerzan@gmail.com
      • č.ú. Spolku 2315077001/5500 Při platbě čl. příspěvku zadejte do zprávy pro příjemce kód třídy a jméno dítěte (např. 7B, Nováková). Výše příspěvku je 120,- Kč za pololetí za nejstarší dítě. Za každé další 60,- Kč za pololetí.
      • Školská rada - zástupci rodičů: Tomáš Zerzaň, předseda ŠR, Ing. Markéta Hynková, Mgr. Miroslava Ježová
      • Školská rada - zástupci obce: Ing. David Grund, Mgr. Iva Paďourková, Ing. Antonín Trčálek
      • Školská rada - zástupci školy: Mgr. Magdaléna Pfefferová, Mgr. Jitka Patřičná, Mgr. Lenka Krábková
      • Pověřenec pro ochranu osobních údajů: Bc. Adriana Blechová, telefon. 725 654 319, e-mail: gdpr@jkaccouting.cz