• Velikonoční vajíčko pro Zoo Brno
     • Velikonoční vajíčko pro Zoo Brno

     • Nabídku vyzdobit vajíčko dostalo pouze 6 organizací a my máme velkou radost, že jsme mohli být mezi nimi. Můžeme tak přispět k velikonoční náladě a podpořit činnost zoologické zahrady. Naše vajíčko se tedy stane součástí při oslavách Velikonoc v Zoo Brno v termínu 29.3.-1.4. 2024.
      2.B měla za úkol vyzdobit vajíčko pro sýčka obecného. Snad se mu jeho nový kamarád bude líbit. A pokud budete mít o Velikonocích s dětmi chuť, zveme Vás do Zoo.

    • Soutěžíme
     • Soutěžíme

     • Ve čtvrtek 21.12. proběhl v druhých, třetích a čtvrté třídě turnaj ve hře PIŠKVORKY.Děkujeme všem zúčastněným žákům, kteří bojovali s chutí a nadšením. Je vidět, ze logické hry nás baví.

    • Pěvecký sbor Ztužka
     • Pěvecký sbor Ztužka

     • ...a rozdávali jsme opět radost. Předvánoční náladu jsme přenesli prostřednictvím našich písniček do Domova pokojného stáří Kamenná. Opět jsme vykouzlili úsměv na tvářích nejen zdejším seniorům, ale i těm, co o ně pečují.

    • Mikuláš
     • Mikuláš

     • V úterý 5. 12. nás ve škole opět po roce navštívil svatý Mikuláš se svým doprovodem – andělem a čertem. Během dopoledních vyučovacích hodin přišel Mikuláš se svou družinou za dětmi na prvním stupni a do přípravné třídy, kde byly za přednes básniček odměněny sladkostmi. Pro některé žáčky a žáky to byla zábava, pro některé trošku boj se slzavým údolím. Ale nakonec obstáli všichni!

      Fotografie z 0., 1. a 2. ročníku najdete zde.

    • Den otevřených dveří
     • Den otevřených dveří

     • Vážení rodiče, vážení přátelé školy,

      srdečně vás zveme na Den otevřených dveří, který pořádáme ve středu 29. 11. 2023 od 8.00 do 9.45 ve všech třídách 1. i 2. stupně, školní družinu můžete navštívit v době od 15 do 17 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

      učitelé ZŠ Tuháčkova

    • Pokyny pro rodiče žáků přípravné třídy a 1. ročníku
     • Pokyny pro rodiče žáků přípravné třídy a 1. ročníku

     • Žáci 1. ročníku a přípravné třídy se shromáždí dne 4. 9. 2023 v 7.40 před hlavním vchodem do budovy, kde si je vyzvednou třídní učitelky a odvedou i s rodiči do jednotlivých tříd.

      Žáci s sebou budou mít aktovku nebo batoh (přípravná třída).

      Slavnostní zahájení školního roku proběhne od 8. 00 v jednotlivých třídách, ukončeno bude v 8. 45 hodin. Po slavnostním zahájení všechny děti přejdou do herny ŠD a rodiče budou pokračovat třídní schůzkou (cca 60 – 90 min). Účast rodičů na této schůzce je nutná. S sebou vezměte tužku a blok na poznámky.

      Dne 4. 9. není v provozu ranní školní družina.

      Výdej obědů 4. 9. :   10.30 – 12.00 hod

      V úterý 5. 9. - výuka pro žáky 1. ročníku: 8.00 – 9.40

      Výdej obědů dne 5. 9.       10.30 – 13.00

      Od 6. 9. bude výuka pro žáky 1. ročníku probíhat od 8.00 do 11.40.

      Děti z přípravné třídy budou mít zaměstnaní ve třídě od 5. 9. od 8.00 do 11.40.

    • Pokyny pro rodiče žáků 2. - 9. tříd
     • Pokyny pro rodiče žáků 2. - 9. tříd

     • Žáci 2. – 9. ročníků dne 4. 9. 2023 přijdou do školy v 7.45 a samostatně se přemístí do jednotlivých tříd. S sebou budou mít poznámkový blok a tužku.

      V jednotlivých třídách proběhne slavnostní zahájení školního roku s třídním učitelem, ukončeno bude kolem 8.45 hodiny.

      Výdej obědů 4. 9. :   10.30 – 12.00 hod

      Dne 4. 9. není v provozu ranní školní družina.

      5. 9. 2023            výuka od 8.00 hod do 10.45 hod – 2. třídy

                                  výuka od 8.00 hod do 11.40 hod – 3. - 5. třídy

                                  výuka od 8.55 hod do 12.35 hod - 2. stupeň

      Žáci přijdou s aktovkami, psacími potřebami, přezůvkami, svačinou.

      Výdej obědů 5. 9.   10.45- 13.00

      od 6. 9. výuka dle platných rozvrhů

      Třídní schůzky pro rodiče žáků 2. – 9. tříd se konají 12. 9. 2023 od 17.00 hod v jednotlivých třídách. Účast rodičů pro úspěšný průběh školní docházky dítěte je nutná.

      Setkání třídních důvěrníků proběhne 7. 9. od 18.00 ve sborovně školy.

    • Zahraniční výjezd našich žáků v rámci skupinové mobility Erasmus+ do Tatranské Lomnice
     • Zahraniční výjezd našich žáků v rámci skupinové mobility Erasmus+ do Tatranské Lomnice

     • Sotva se žáci vrátili z podařené a slunečné školy v přírodě, 15 z nich se muselo přes víkend opět sbalit. Hned následující pondělí jsme totiž společně včetně tří pedagogů odjeli na vůbec první Erasmus+ spolupráci se zahraniční školou v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách. Na Základní škole v Tatranské Lomnici jsme se seznámili se skupinou učitelů a žáků, kteří nás velmi vřele přivítali a zabezpečili nám pestrý program. Naše děti jakožto poděkování předaly škole několik darů, např. vlastnoručně vytvořenou deskovou hru o České republice, ptačí budku, nebo lokální jihomoravské produkty. Na školním pozemku jsme poté jako vzpomínku zasadili tři ovocné stromky. Věříme, že to byla pro všechny přínosná zkušenost a budeme se těšit na další shledání s našimi novými slovenskými přáteli, které velmi rádi v budoucnu uvítáme na ZŠ Tuháčkova.

                      Samozřejmě nás na Slovensku nečekala jen oficiální setkání, ale i aktivity v horách, které jsme přes nepříznivé počasí zvládli skvěle. Hned dvakrát se nám navzdory dešti podařil sestup od Skalnatého plesa, ke kterému jsme vyjeli lanovkou a když se trochu chvilkami poštěstilo, naskytl se nám krásný výhled na tatranské doliny, horské chaty nebo vodopády. V den bouřkových výstrah jsme ovšem nepokoušeli štěstí a navštívili jsme raději bezpečnější místa. Velmi nás oslovila přednáška pracovníka horské záchranné služby, zavítali jsme do Belianské jeskyně a také do termálního koupaliště ve Vrbově, které mělo mezi dětmi velký úspěch.

                      Jsme velmi vděční, že jsme se mohli tohoto projektu zúčastnit a že měli naši žáci nezapomenutelnou obohacující zkušenost. Nyní se můžeme společně těšit na další Erasmus+ výjezd, který nás čeká už v říjnu, a to do španělské Valencie.                                               Mgr. Tereza Tomková

      Více fotografií na https://eu.zonerama.com/ZSTuhackova/Album/9902534