• Erasmus+ severní Itálie: Nezapomenutelný zážitek

• V polovině března se skupina tří učitelů a patnácti žáků z devátých ročníků vydala na výlet do severní Itálie, konkrétně do provincie Cuneo. Jednalo se o již druhý výjezd v rámci programu Erasmus+, tentokrát ve spolupráci s odborných učilištěm CFP Cebano Monregalese. Původně jsme připravovali cestu do španělského města Valencie, naše plány se ale kvůli několika komplikacím nepodařilo zrealizovat, a tak jsme se rozhodli pro alternativní destinaci – severní Itálii. Cuneo nás přivítalo slunečným počasím a nádhernými výhledy na hory.
            Během našeho pobytu jsme měli bohatý program plný poznávání jednotlivých oborů, které se na dané škole vyučují. Navštívili jsme hned několik pracovišť a prohlédli se různé obory v praxi. Kromě toho jsme také prozkoumali okolních města – Cuneo, Ceva a Mondoví, kde jsme se seznámili s místní kulturou. Jako poděkování naši žáci přivezli různé dary v podobě lokálních produktů z jižní Moravy a celého Česka, včetně dvou stromů. Naše setkání jsme zakončili zasazením stromků na pozemku školy jako vzpomínku na vzájemnou spolupráci.
            Mezi nezapomenutelné zážitky naší cesty patří také celodenní výlet do opuštěných vesnic v horské oblasti Castelmagno, což byla velmi dobrodružná a intenzivní zkušenost pro nás všechny. Cestou do vysokých kopců jsme narazili na sníh i slunné výhledy, které nám byly odměnou za vynaložené úsilí. Náš výlet do severní Itálie by nebyl úplný bez návštěvy Milána, kde jsme strávili den obdivováním místí architektury a atmosféry. Viděli jsme vítězný oblouk Arco della Pace, historické centrum Brera a samozřejmě katedrálu Duomo di Milano. Výstup na střechu katedrály byl jedinečným zážitkem a panoramatický výhled na město byl dechberoucí.
            Jsme velmi vděční za tuto příležitost účasti na programu Erasmus+. Tento výjezd nám umožnil rozšířit obzory a vytvořit jedinečné vzpomínky. Jsme plni radosti a očekávání, co nám přinese budoucnost a další mezinárodní spolupráce.
            Mgr. Barbora Kašparová

• Velikonoční vajíčko pro Zoo Brno

• Nabídku vyzdobit vajíčko dostalo pouze 6 organizací a my máme velkou radost, že jsme mohli být mezi nimi. Můžeme tak přispět k velikonoční náladě a podpořit činnost zoologické zahrady. Naše vajíčko se tedy stane součástí při oslavách Velikonoc v Zoo Brno v termínu 29.3.-1.4. 2024.
            2.B měla za úkol vyzdobit vajíčko pro sýčka obecného. Snad se mu jeho nový kamarád bude líbit. A pokud budete mít o Velikonocích s dětmi chuť, zveme Vás do Zoo.

• Vánoční přání

• Vážení rodiče a přátelé školy,

velmi Vám děkujeme za spolupráci v uplynulém roce. Přejeme Vám klidné a pohodové Vánoce, v novém roce pevné zdraví, štěstí a spoustu dobré nálady. Těšíme se na další spolupráci.

Za kolektiv zaměstnanců ZŠ Brno, Tuháčkova 25 Mgr. Jana Hanáková

• Soutěžíme

• Ve čtvrtek 21.12. proběhl v druhých, třetích a čtvrté třídě turnaj ve hře PIŠKVORKY.Děkujeme všem zúčastněným žákům, kteří bojovali s chutí a nadšením. Je vidět, ze logické hry nás baví.

• Pěvecký sbor Ztužka

• ...a rozdávali jsme opět radost. Předvánoční náladu jsme přenesli prostřednictvím našich písniček do Domova pokojného stáří Kamenná. Opět jsme vykouzlili úsměv na tvářích nejen zdejším seniorům, ale i těm, co o ně pečují.

• Volné pracovní místo ve školní kuchyni

• Vedení ZŠ přijme do pracovního poměru na plný úvazek pomocnou kuchařku. Nástup je možný ihned. Bližší informace podá vedoucí školní kuchyně p. Jarmila Jansová, tel. 539 014 620. Zájemci mohou zasílat žádost o místo včetně životopisu elektonicky na adresu: jansova@zstuhackova.cz

• Mikuláš

• V úterý 5. 12. nás ve škole opět po roce navštívil svatý Mikuláš se svým doprovodem – andělem a čertem. Během dopoledních vyučovacích hodin přišel Mikuláš se svou družinou za dětmi na prvním stupni a do přípravné třídy, kde byly za přednes básniček odměněny sladkostmi. Pro některé žáčky a žáky to byla zábava, pro některé trošku boj se slzavým údolím. Ale nakonec obstáli všichni!

Fotografie z 0., 1. a 2. ročníku najdete zde.