• Placení obědů za měsíc červen 2019

• Platba na účet nebo složenkou

I. kategorie (7 až 10 let) - 520,- Kč (20 dní x 26,- Kč)

II. kategorie (11 až 14 let) – 560,- Kč (20 dní x 28,- Kč)

III. kategorie (15 a více let) – 600,- Kč (20 dní x 30,- Kč)

svačinky – 210,- Kč (15 dní x 14,- Kč)

• Útulek jinak - výstavy domácích mazlíčků

• Milí přátelé ze ZŠ Tuháčkova,

u příležitosti výstavy domácích mazlíčků, která se koná 2.5.2019, jsme se rozhodli opět pomoci pejskům a kočičkám v nouzi. Letos jsme oslovili Útulek jinak, z.s., který se specializuje na pomoc pejskům v nouzi, jejich odchytem, zajištěním a financováním veterinární péče, jejich umístěním do dočasných domovů a aktivním hledáním vhodných domovů. Jejich specializací je také opětovná socializace pejsků, kteří už jsou velmi dlouho v jiných útulcích, aby i oni měli šanci najít si svůj teplý pelíšek ve vysněné rodině.

Tady je jeden z příběhů se šťastným koncem

Eli je za normálních okolností krásně chlupatý pes s nádhernou srstí. Bohužel k nám se dostal jen chomáč chlupů, takže musela jít Eli dohola -  byla to opravdu fuška, protože Eli byla plná obřích dredů, pod kterými se skrývaly různé boláky a hlavně Elis chvilku neposedí. Nakonec zjistila, že je to vlastně fajn, tak se trošku uklidnila a dovolila nám ostříhat úplně vše.
            Elinka se k nám dostala díky všímavým lidem, kterým nebyl její osud lhostejný. Žila na řetězu bez pozornosti, bez vody a bez jídla. Jídlo jí házeli sousedé přes plot. I tak je to vystrašená kostřička. Po ostříhání jsme zjistili že má Elis několik menších nádorů na mléčné liště. Srst už jí krásně dorůstá a stává se z ní překrásný pes. Elinka žila celý život na řetězu, takže až u nás poznala, že život je vlastně bájo a snaží se dohnat ztracené roky. Eli na prvním místě miluje jídlo .... potom jídlo :D no a jinak má ráda úplně všechno, prozkoumává všechno nové a je naprosto nekonfliktní. Koček si nevšímá. Nic neničí. Mám tušení, že Eli hůř slyší a je zatím ještě hodně rozverná a spoustu věcí se musí naučit.

20. března odjela Elinka do nového domova

A jak budeme pomáhat MY?

Nabízejí se 2 varianty:

• finanční příspěvek, který přijímají třídní učitelé od 23. 4. do 2.5.2019 v 10:00, zapisují do seznamu a poté peníze hromadně převedeme na transparentní účet útulku. Peníze budou poskytnuty nejen pro naplnění miseček tamních pejsků, ale také na veterinární ošetření pejsků, kteří jsou mnohdy odchycení v tristním stavu.
            • sbírka dek, povlečení a osušek, které vám doma dosluhují, ale pejskům by ještě posloužily – prosíme vyprané …..také odevzdat u třídních učitelů od 23. 4. do 2.5.2019 v 10:00

ONI SI SVŮJ OSUD NEVYBRALI, MY MŮŽEME ZMÍRNIT NÁSLEDKY JEDNÁNÍ BEZCITNÝCH ZLÝCH LIDÍ.

Sledujte……  https://www.facebook.com/UtulekJinak/?ref=br_rs  ……a dozvíte se víc

• PRONÁJMY TĚLOCVIČEN

• na školní rok 2019-2020

Upozorňujeme všechny zájemce o pronájem tělocvičen na ZŠ Tuháčkova, že žádosti o pronájem tělocvičen (Dokumenty školy) na školní rok 2019-2020 je nutné doručit v písemné podobě na předepsaném formuláři ředitelství školy, nebo emailem na: info@zstuhackova.cz nejpozději do 31. května 2019.

Formulář najdete na webových stránkách školy: www.zstuhackova.cz, případně jej obdržíte v tištěné podobě u správce tělocvičen.

O přidělení pronájmů budete informování v průběhu měsíce srpna, případně začátkem září 2019.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Mgr. Jana Hanáková

• Úklidová akce #20928, Brno-jih (městská část Brno)

• Detail akce

Podrobnosti akce

Začátek akce: 08.04.2019 08:00

Předpokládaný konec akce: 08.04.2019 11:00

Identifikátor akce: 20928

Název akce: Komárovský jarní úklid

Popis akce: Ve spoupráci s MČ Brno - Jih se chystáme uklidit přidělený "sektor" v naší městské části.

Příslušná obec/MČ: Brno-jih (městská část Brno)

Likvidaci odpadů zajistí: MČ Brno - Jih

Akci také podpořili: MČ Brno - Jih

Organizátor akce

Typ úklidu: jedná se o úklid organizovaný školou

Název organizace: Základní škola Brno, Tuháčkova 25, příspěvková organizace

Kontaktní osoba: Tomáš Pavelka

Report akce

Statistika:

počet dobrovolníků 30, sesbíráno bylo 2000 kg odpadů.

Jak úklid probíhal:

Toto jsme opravdu nečekali, po příchodu na lokalitu jsme si rozdali rukavice a pytle jali se "courání" se sběrem, když náhle úderní deváťáci přisprintovali s očima jak baterky, že objevili černou skládku pneumatik....a tak jsme ji tedy zrušili :-)...a k tomu přidali cca 20 pytlů + gauč, televizi, umyvadlo, poličky, několik kancelářských židlí, boby....skoro na zařízení bytu :-)

Foto galerie:

Foto úklidu:

• Nové venkovní pingpongové stoly pro žáky školy

• Od 8.dubna 2019 v době od 13.00 do 16.00 mohou žáci naší školy využívat dva nové venkovní stoly na stolní tenis, které jsou umístěny v areálu školní zahrady za dětským hřištěm s průlezkami. Přístup je možný hlavní bránou u školní jídelny, která bude v uvedeném čase otevřená.Vstup na pozemek je na vlastní nebezpečí a žáci jsou povinni dodržovat provozní řád hřiště.

Nové stoly zakoupil Spolek rodičů při ZŠ Tuháčkova 25, kterému tímto velmi děkujeme.