• Jazykový kurz – English Focus

• Jazykový kurz – English Focus  na naší základní škole

Cílem kurzu je zprostředkovat českým studentům týdenní intenzivní kontakt s rodilým mluvčím anglického jazyka, většinou Britem nebo Američanem, poskytnout jim zážitek z interakce pouze v angličtině a dokázat jim, že přes možné počáteční obavy či ostych umějí lektorovi sdělit, co chtějí nebo potřebují. Kurz studentům přináší pocit úspěchu a hrdosti, že se zvládnou domluvit v cizím jazyce. Účastníci se nejen naučí nová slovíčka, nové fráze a prostřednictvím her a konverzačních aktivit si hlouběji osvojí anglickou gramatiku, ale především získají motivaci pro další zdokonalování se v angličtině.

Vyučující jsou rodilí mluvčí s TEFL certifikátem a pedagogickou průpravou.

Termín kurzu je 9.4 – 13. 4. 2018 v rozsahu 5 vyučovacích hodin denně.

• Reprezentace a pochvala ředitelky školy

• Uděluji pochvalu ředitelky školy Viktorce Vágnerové, žákyni 9.A třídy za zodpovědnou přípravu a vzornou reprezentaci školy v okresním kole olympiády v českém jazyce a  gratuluji k získání 2. místa. Viktorce budeme všichni držet palce i v kole krajském.

Dále uděluji pochvalu ředitelky školy Davidu Maixnerovi, žáku 9.A třídy za velmi náročnou a zodpovědnou přípravu na školní i okresní kolo dějepisné olympiády a za vzornou reprezentaci školy v této soutěži.

Mgr. Jana Hanáková

• Doplněk školního řádu - zákaz mobilních telefonů, tabletů

vzhledem k nadměrnému a nezdravému používání telefonů a tabletů v průběhu dne ze strany žáků za účelem her a nevhodné komunikace se spolužáky, přistupujeme k přijetí níže uvedeného opatření. Zároveň si Vás dovolujeme požádat o součinnost a kontrolu Vašich dětí  při práci s těmito médii. Zjišťujeme, že mnohé děti využívají facebook a další sociální sítě v pozdních večerních i nočních hodinách, následně nejsou schopné kvalitní práce ve školním prostředí. Necháváme na Vašem zvážení, zda je nutné, aby děti do školy tato zařízení nosily.

Doplněk školního řádu platný od 1. 2. 2018

Mobilní telefony a tablety žáci vypnou při vstupu do budovy. Po celou dobu vyučování  a pobytu ve školní družině musí být telefon i tablet vypnut (nikoliv na tichý režim). Použít ho lze pouze ve výjimečných případech o přestávce se svolením učitele.

Za případnou ztrátu mobilního telefonu či tabletu ručí škola pouze tehdy, pokud si jej žák uloží na místo k tomu určené, tj. v hodinách TV v kabinetu vyučujících a v ostatních případech má žák mobilní telefon či tablet stále u sebe, což je považováno za místo obvyklé.

Platí přísný zákaz fotografování a natáčení videa na mobilní telefon (tablet) během pobytu ve škole a na školních akcích.

Platí přísný zákaz veškerých projevů kyberšikany.

Při porušení tohoto zákazu bude žákovi mobilní telefon (tablet) zabaven, uložen v trezoru školy a vydán pouze zákonným zástupcům žáka.

• Lyžařský kurz žáků II. stupně

• Přes nepřízeň počasí a s očekáváním, co nás v Bílé čeká, jsme se i letos vydali v hojném počtu na lyžařský kurz.

Po příjezdu na místo a ubytování jsme vyrazili na svah, který se pracovníci areálu snažili udržovat v přijatelném stavu. Žáky jsme dle jejich výkonnosti rozdělili do družstev a hned započali s výcvikem. Snowboardisty měla na povel paní učitelka Tereza Možná a lyžaři byli rozděleni do tří družstev pod vedením pánů učitelů Jana Klimeše, Magdaleny Pfefferové a mé maličkosti.

Děti si pobyt i v takových klimatických podmínkách užily, mnozí se zdokonalili a ti, co s výcvikem začínali, na konci týdne svah suverénně brázdili.

Již nyní se všichni účastníci těší na příští rok.                                                         Hana Prudilová, vedoucí LVK

Fotogalerie na adrese: https://zstuhackova.rajce.idnes.cz/2018-01-14_lyzak_2018

• Vstup do budovy školy

• Vážení návštěvníci a rodiče žáků naší školy,

prosíme Vás, abyste respektovali
            zákaz vstupu do budovy základní školy a školní jídelny z hygienických a bezpečnostních důvodů.

V případě potřeby osobního jednání s třídním učitelem (učitelkou, či jiným vyučujícím) si domluvte schůzku předem. E-mailové kontakty a telefonní čísla na všechny vyučující jsou uvedeny na webových stránkách v sekci Zaměstnanci školy.

Po příchodu do budovy školy prosíme vyčkejte na vyučujícího v prostorách vstupu u vrátnice. Pohyb dospělých osob po budově školy je možný pouze v doprovodu zaměstnance školy.

Snažíme se vést děti k samostatnosti, pomozte nám v tom.

Děkujeme za pochopení,

vedení školy

• Charitativní sbírka

• Vážení rodiče, milí žáci,

z důvodu nízkého zapojení žáků do sběrové akce starého papíru - charitativní akce, jsme prodloužili možnost odevzdání starého papíru ve škole do úterý 16. 1. 2018. Velmi by nás potěšilo, kdyby se zapojil každý žák. Dovoluji si požádat rodiče o spolupráci, v případě dovezení většího množství papíru je potřebné kontaktovat předem pana školníka nebo třídního učitele a domluvit termín předání. Celý výtěžek za odevzdaný sběr věnujeme prostřednictvím Spolku rodičů na nákup invalidního vozíku pro mladšího kamaráda z MŠ Klášterského. Předem Vám všem děkuji za účinnou spolupráci.

Mgr. Jana Hanáková

• IČ: 708 67 917 DIČ: CZ70867917 Školní jídelna: 539 014 620 Školní družina: 539 014 621
        • Jiřina Bočková, bockova-nezavisli@seznam.cz Ing. Petr Lamparter, lamparter@fundos.cz Petr Kittner, info@unicaf.cz
        • Mgr. Magdaléna Pfefferová, pfefferova@zstuhackova.cz Mgr. Jitka Patřičná, patricna@zstuhackova.cz Mgr. Lenka Krábková, krabkova@zstuhackova.cz