• Návody k MS Teams a OFFICE365

• POUŽÍVÁNÍ PROGRAMU TEAMS NA STOLNÍM POČÍTAČI

1) Tato aplikace je součástí služby Microsoft Office 365.

(Pokud chcete využívat pouze Teams, doporučujeme stáhnout a nainstalovat pouze danou aplikaci)

Odkaz ke stažení: https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-teams/download-app

Po instalaci se vám zobrazí na ploše počítače ikona

a po spuštění budete vyzváni k zadání přihlašovací adresy (uživatelského jména)

(uživatelské jméno žáka je stejné jako v EduPage + @zstuhackova.cz)

Např. žák Karel Novák bude mít přihlašovací email: KarelNovak@zstuhackova.cz

Následně budete vyzváni k zadání hesla. Při prvním přihlášení a zadání hesla budete vyzváni k jeho změně.

Po přihlášení máte aplikaci Teams plně funkční.

POUŽÍVÁNÍ PROGRAMU TEAMS NA STOLNÍM POČÍTAČI SPOLU S OFFICE365

Přihlašovací stránka je

www.office365.cz (je nutné vybrat přihlásit se)

www.office365.com (je nutné vybrat přihlásit se)

Po vypsání do adresního řádku se zobrazí následující stránka, kde zadáte uživatelské jméno.

2) Po vyplnění e-mailu (uživatelské jméno žáka je stejné jako v EduPage + @zstuhackova.cz) budete vyzváni k zadání hesla.

Např. žák Karel Novák bude mít přihlašovací email: KarelNovak@zstuhackova.cz

3) Při prvním přihlášení a zadání hesla budete vyzváni k jeho změně. Heslo musí mít nejméně 8 znaků v kombinaci 3 různých znakových sad (např. velké písmeno, malé písmeno a číslo nebo velké písmeno, malé písmeno a znak). Hesla typu Karel123 systém odepře kvůli jednoduché kombinaci znaků pro malou bezpečnost, i když splňuje kombinaci 3 různých znakových sad. Heslo budou žáci potřebovat při přihlašování, pokud nepoužijete nabídku zapamatovat.

4) Po přihlášení se Vám zobrazí kompletní nabídka sady Microsoft Office 365. Vyhledejte si ikonu Teams a klikněte na ni.

5) Nyní se Vám zobrazí nabídka týmů, ve kterých je Vaše dítě zařazeno. Veškerá nabídka ohledně programu je v levém menu (možnost stáhnout desktop aplikaci, poslední ikona v levém sloupci dole).

INSTALACE (POUŽÍVÁNÍ TEAMS) NA MOBILNÍM TELEFONU

1) Nejprve si otevřete na telefonu Obchod Play (systém Android) nebo App Store (systém iOS) dle typu telefonu. Dejte v „tomto obchodu“ vyhledat aplikaci MICROSOFT TEAMS nebo pouze TEAMS. Poté si ji stáhněte (je zdarma). Návod je pro Android.

2) Po instalaci se Vám objeví ikona v telefonu, na kterou klikněte, a program se spustí. Zvolte položku PŘIHLÁSIT SE.

3) Poté se objeví nabídka na Váš e-mail. Vyplňte ho (např. AlfaOmega@zstuhackova.cz).

4) Poté vyplňte heslo.

5) Po přihlášení se Vám zobrazí nabídka, kterou projděte postupně stvrzením nabídek DALŠÍ.

6) Nakonec se objeví základní plocha aplikace s volbami.

7) Pokud chcete být online i mimo domov a nemáte s sebou počítač, doporučuji kliknout na TŘI LINKY vlevo nahoře, zobrazí se nabídka aplikace a v ní ve volbě NASTAVENÍ zaškrtnout VŽDY, I KDYŽ JSEM AKTIVNÍ NA STOLNÍM POČÍTAČI případně stejné jako pro variantu v systému iOS, kde je nabídka OZNÁMENÍ a pod tím je možnost vybrat jednotlivé položky, u kterých chci, abych mě upozorňovaly na telefonu.

MOŽNÉ PROBLÉMY S INSTALACÍ

1) Používání v prohlížeči Safari iOS v MacBooku.

Je potřeba si stáhnout desktopovou verzi Teams, ale v AppStore je jen pro mobilní zařízení. Proto je potřeba si ji stáhnout přímo ze stránek Microsoftu.

Velikost je 81,3 MB. Takto vypadá soubor ke stažení.

Velikost pro instalaci je 206,1 MB.

2) Už aktivovaný jiný účet Office365 v počítači.

Pokud máte již aktivovaný účet v Microsoftu, je třeba se odhlásit vpravo nahoře v ikoně, kde jsou iniciály pro účet případně foto profilu.

Pokud se odhlásíte. Zadejte znovu adresu www.office365.com
        Nyní můžete zadat e-mail a heslo.
        Pokud se Vám znovu objeví předchozí nabídka, tak máte zadáno v prohlížeči „zapamatovat heslo“. V tom případě je vhodné si otevřít nebo nainstalovat jiný prohlížeč a účet si aktivovat v něm. Po přihlášení se zobrazí následující ikony.

3) Nelze se přihlásit k Teams na mobilním zařízení

– nejprve je nutné se přihlásit k účtu přes https://www.office365.com, poté je možné se již přihlásit do aplikace Teams

4) Problém s používáním dvou žákovských účtů na jednom počítači

– lze využít dva účty v počítači pod jedním uživatelským profilem, každý z účtů se musí přihlásit na jiném prohlížeči