• Den otevřených dveří

• Vážení rodiče, vážení přátelé školy,

srdečně vás zveme na Den otevřených dveří, který pořádáme ve středu 29. 11. 2023 od 8.00 do 9.45 ve všech třídách 1. i 2. stupně, školní družinu můžete navštívit v době od 15 do 17 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

učitelé ZŠ Tuháčkova

• Vyhlášení ředitelského volna

oznamuji vám, že jsem na pátek 29. 9. 2023 vyhlásila ředitelské volno pro žáky naší školy. Školní družina bude v provozu, pokud se přihlásí alespoň 10 žáků. Obědy ve školní jídelně nebudou.

Mgr. Jana Hanáková

• Bezhotovostní platby

žádáme Vás o dodržování přesných pokynů k uskutečňování bezhotovostních plateb škole. Je nutné posílat finance na uvedený účet 131-1219280267 a před odesláním překontrolovat, zda jste správně uvedli variabilní symbol, výši částky i zprávu pro příjemce - třída, příjmení dítěte a účel platby. Množí se nám nesprávné či neúplné platby. Upozorňujeme, že platby s nesprávným nebo chybějícím variabilním symbolem budou vráceny zpět jako mylná platba. Dále upozorňujeme, že Spolek rodičů má svůj účet.

Velmi děkujeme za spolupráci.

• Pokyny pro rodiče žáků přípravné třídy a 1. ročníku

• Žáci 1. ročníku a přípravné třídy se shromáždí dne 4. 9. 2023 v 7.40 před hlavním vchodem do budovy, kde si je vyzvednou třídní učitelky a odvedou i s rodiči do jednotlivých tříd.

Žáci s sebou budou mít aktovku nebo batoh (přípravná třída).

Slavnostní zahájení školního roku proběhne od 8. 00 v jednotlivých třídách, ukončeno bude v 8. 45 hodin. Po slavnostním zahájení všechny děti přejdou do herny ŠD a rodiče budou pokračovat třídní schůzkou (cca 60 – 90 min). Účast rodičů na této schůzce je nutná. S sebou vezměte tužku a blok na poznámky.

Dne 4. 9. není v provozu ranní školní družina.

Výdej obědů 4. 9. :   10.30 – 12.00 hod

V úterý 5. 9. - výuka pro žáky 1. ročníku: 8.00 – 9.40

Výdej obědů dne 5. 9.       10.30 – 13.00

Od 6. 9. bude výuka pro žáky 1. ročníku probíhat od 8.00 do 11.40.

Děti z přípravné třídy budou mít zaměstnaní ve třídě od 5. 9. od 8.00 do 11.40.

• Pokyny pro rodiče žáků 2. - 9. tříd

• Žáci 2. – 9. ročníků dne 4. 9. 2023 přijdou do školy v 7.45 a samostatně se přemístí do jednotlivých tříd. S sebou budou mít poznámkový blok a tužku.

V jednotlivých třídách proběhne slavnostní zahájení školního roku s třídním učitelem, ukončeno bude kolem 8.45 hodiny.

Výdej obědů 4. 9. :   10.30 – 12.00 hod

Dne 4. 9. není v provozu ranní školní družina.

5. 9. 2023            výuka od 8.00 hod do 10.45 hod – 2. třídy

výuka od 8.00 hod do 11.40 hod – 3. - 5. třídy

výuka od 8.55 hod do 12.35 hod - 2. stupeň

Žáci přijdou s aktovkami, psacími potřebami, přezůvkami, svačinou.

Výdej obědů 5. 9.   10.45- 13.00

od 6. 9. výuka dle platných rozvrhů

Třídní schůzky pro rodiče žáků 2. – 9. tříd se konají 12. 9. 2023 od 17.00 hod v jednotlivých třídách. Účast rodičů pro úspěšný průběh školní docházky dítěte je nutná.

Setkání třídních důvěrníků proběhne 7. 9. od 18.00 ve sborovně školy.

• Přejeme krásné prázdniny

• Vážení rodiče, milí žáci,

velmi vám děkuji za spolupráci v uplynulém školním roce. Přejeme všem pohodové léto plné sluníčka, dobré nálady a příjemných zážitků. Budeme se na vás těšit v novém školním roce.

kolektiv zaměstnanců ZŠ Brno,  Tuháčkova 25

• Zahraniční výjezd našich žáků v rámci skupinové mobility Erasmus+ do Tatranské Lomnice

• Sotva se žáci vrátili z podařené a slunečné školy v přírodě, 15 z nich se muselo přes víkend opět sbalit. Hned následující pondělí jsme totiž společně včetně tří pedagogů odjeli na vůbec první Erasmus+ spolupráci se zahraniční školou v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách. Na Základní škole v Tatranské Lomnici jsme se seznámili se skupinou učitelů a žáků, kteří nás velmi vřele přivítali a zabezpečili nám pestrý program. Naše děti jakožto poděkování předaly škole několik darů, např. vlastnoručně vytvořenou deskovou hru o České republice, ptačí budku, nebo lokální jihomoravské produkty. Na školním pozemku jsme poté jako vzpomínku zasadili tři ovocné stromky. Věříme, že to byla pro všechny přínosná zkušenost a budeme se těšit na další shledání s našimi novými slovenskými přáteli, které velmi rádi v budoucnu uvítáme na ZŠ Tuháčkova.

Samozřejmě nás na Slovensku nečekala jen oficiální setkání, ale i aktivity v horách, které jsme přes nepříznivé počasí zvládli skvěle. Hned dvakrát se nám navzdory dešti podařil sestup od Skalnatého plesa, ke kterému jsme vyjeli lanovkou a když se trochu chvilkami poštěstilo, naskytl se nám krásný výhled na tatranské doliny, horské chaty nebo vodopády. V den bouřkových výstrah jsme ovšem nepokoušeli štěstí a navštívili jsme raději bezpečnější místa. Velmi nás oslovila přednáška pracovníka horské záchranné služby, zavítali jsme do Belianské jeskyně a také do termálního koupaliště ve Vrbově, které mělo mezi dětmi velký úspěch.

Jsme velmi vděční, že jsme se mohli tohoto projektu zúčastnit a že měli naši žáci nezapomenutelnou obohacující zkušenost. Nyní se můžeme společně těšit na další Erasmus+ výjezd, který nás čeká už v říjnu, a to do španělské Valencie.                                               Mgr. Tereza Tomková

Více fotografií na https://eu.zonerama.com/ZSTuhackova/Album/9902534

• Hrdá škola - “Filmové odpoledne”

• V rámci projektu Hrdá škola se v naší škole zítra uskuteční “Filmové odpoledne”. Žáci jednotlivých stupňů budou mít možnost vybrat si ze čtyř různých filmů a užít si společně kino ve škole.

Na 1. stupni bude promítání probíhat od 13:00 do 15:00.

Nabídka filmů:

• Výběr z večerníčků
            • Šíleně smutná princezna
            • Jak dostat tatínka do polepšovny
            • Páni kluci

Na 2. stupni bude promítání probíhat od 14:00 do 16:00.

Nabídka filmů:

• Rain man